Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Budapesten hol lehet kapni...

Budapesten hol lehet kapni normális füstölt szalonnát?

Figyelt kérdés

Olyat, amiből ha kis lángon próbálok pörcöt sütni, szépen kisül a zsírja. Próbálkoztam mindenfélével, most épp talán kolozsvári szalonnával, de nem jó, gőzölög már 20 perce, zsír meg semmi nincs alatta... mondjuk összemenni elkezdett, de tuti tele volt vízzel és az párolgott el, úgyhogy közben most nem is sül, hanem párolódik :(

Otthon apukám csinált ilyet, de már nem csinál. De nem hiszem el, hogy az egész világon csak ő csinált rendes szalonnát :D


2013. dec. 11. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Ott kezdődik, hogy kenyér szalonnát vegyél. Amúgy te szegény. Próbálj meg Az UK-ban venni ilyen szalonnát. Nem akarom magam sajnáltatni, mert végre jól élek, de nekem is nagy kedvencem az igazi jó füstölt szalonna, és ebben az országban nem létezik.
2013. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:

kolozsváriból tuti nem.

valamelyik csarnokban nézz körül. van különbség az érett és a nyüzüge szalonnák között már ránézésre is.

a vastagabb füstölt szalonna a nyerő nálam.

Viszont ott, ahol pirosasak a füstölt áruk, ott ne vegyél, mert azok gyorstalpalón készültek. a vágás felületük is nyerses, és tapintásra is érezni különbséget az érett és gyors készitésü között.

tényleg kincs a jó füstöltáru.

2013. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kenyérszalonnával az a gond, hogy nincs benne hús. Próbálkoztam azzal is, de úgy nem finom. Mondjuk lehet, hogy én vagyok túl válogatós :)
2013. dec. 11. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szombatonként van a Bosnyák parkolójában egy termelői piac. Minden van, házi szalonna,kolbász stb. Nekünk állandó helyünk van. Minden füstölt,és finom, olyan, mint amikor még mi is vágtunk.
2013. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor azt szombaton meg is nézem :)
2013. dec. 11. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Fővám tér, nagycsarnok pl.
2013. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Én csak piacon veszem termelőtől a házi szalonnát, minden piacon vannak ilyen árusok, nálunk szerdán és szombaton van nagypiac, akkor vannak ők ott.
2013. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!