Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hallott már valaki normális...

Hallott már valaki normális közvetítőirodáról Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Albérletet keresek, és kb. 2 hónapja nem találok megfelelőt. Egy ideig reménykedtem, hogy sikerül magánszemélytől bérelni, de lehetetlen szinte.

Viszont mindenhol belefutok a Hyper-Infó Bt és társai által hirdetett lakásokba, amik jók lennének, de nem nagyon szeretnék 8-10 ezer forintot fizetni a közvetítésükért, mikor ezért a pénzért semmit nem garantálnak, nem vállalják, hogy biztos találnak megfelelő lakást.

Mivel körbeérdeklődtem, és elég sok negatív tapasztalat kering róluk, nem szeretnék nekik fizetni.

Tud valaki olyan közvetítőirodát, ahol nem a bérlőnek kell fizetnie?

Mert elég nonszensz dolog, hogy a kaución és bérleti díjon még erre is költenem kelljen.

Mivel egyedül költöznék, kicsi lakást keresek, olyan 35-40nm körülit.

Mivel saját lakásra spórolok, így nem reális a 70 ezer+rezsi típusú hirdetés sem, én olyan 40-50 közötti árra gondoltam.

Előre is köszönöm a segítséget.



2013. dec. 9. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Alberlet.hu oldalon nézegess, és ha egyedül költöznél, érdemes lenne megfontolni, hogy csak szobát bérelsz, olcsóbban ki lehet jönni. Én is úgy kezdtem.
2013. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Szoba kizárt, laktam úgy még a fősuli alatt, már inkább a magányra vágynék :)

Annyira azért nem állok rosszul, hogy csak szobára teljen, de épp lakásra gyűjtök, szóval nem a legdrágább kiadó lakást keresem.

2013. dec. 9. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
ingatlan.com-on sok hirdetés van 40 ezerért, azokat már láttad?
2013. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mostanra nálunk is kihalt a kiadás ! Tavaly például a Szuperinfóban "kisváros 50 e lakos " 60 -80 lakáskiadás volt , most hónapok óta 5-9 darab !!! Hihetetlen ! Az Apród hirdeti , hogy ö a legjobb ingyenes :))) De a te árfolyamodon még nehezebb az eset! :DD
2013. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kiad-lak ***** válasza:
81%

Esetleg próbáltad a legális közvetítőket, ingyen?

A kamu irodáknak pénzt adsz a netről kiollózott hirdetésért. Mégis mire számítasz? Ez erről szól, lehúztak 6-8 ezerrel.


Aki tud legalább három hónappal előre gondolkozni az menjen el egy albérlettel foglalkozó ingatlanközvetítőhöz és rögzíttesse az igényét. Így előnybe kerülsz és már a meghirdetés előtt kapod az infót.


Kérdezd meg a valódi közvetítőt is mióta csinálja. Min. 3-5 év az már ok. Minden irodában van un. "aranyásó" kaszt, aki aki irreális elvárásokkal ment oda és ténykedése átmenetinek tekinthető. Ezeket kerüld.

2013. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az irodákat mert többnyire csak lehúznak. Amikor én kerestem is belefutottam ezekbe, rögtön elhajtottam őket. Aztán volt normálisnak tűnő irodással is dolgom, de akik ingyen megmutogatták volna meg emailben is tök rendesek voltak, csakhát épp az ingatlan amit kínáltak ár/érték arányban nem nyerte el a tetszésem. (Tetszik vagy sem, végső soron te fizeted meg az irodát a drágább lakbérrel - akkor is ha elméletileg úgymond azt a tulajdonos fizeti az irodát és neked "ingyen" megmutatják.)


Aztán maradtunk inkább a magánszemélyeknél, és találtunk is teljesen normális lakást. Mi mondjuk ketten vagyunk a párommal, így 80e körül jön ki rezsivel, közös költséggel együtt, 44 négyzetméter, két főnek bőven elég. Kisebb, egy főnek való garzont ennél biztosan lehet olcsóbban is találni. Csak hát keresni kell. Keresni, keresni, minden nap többször is átbújni alberlet.hu hirdetéseit. Én is vagy két hétig ezt csináltam és telefonáltam, telefonáltam és végül sikerült. Nem könnyű, ebben biztos vagyok, de abban is, hogyha kitartó vagy, akkor találsz megfelelőt.


Ja és minden szóbajöhetőt hívj fel, akkor is ha nincs kép! A mienknél sem volt. Minek is lett volna.. elmondásuk alapján így is rengetegen hívták őket, szerencsére én is a hirdetés felrakása után nem sokkal. Szóval aki nem próbálkozik a kép nélküli hirdetésekkel az eleve hátrányban van. Ugyan kicsit zsákbamacska az ilyen nyilván, de hát legfeljebb megnézed és nem tetszik. Aki képet rak ki az vagy túl bonyolítja a hirdetését, mert mondjuk először csinál ilyet és nagyon precízen akarja vagy valami gázos az ingatlannal mert másképp nem megy, csak ha millió szépen megkomponált képpel csábítja a vevőt.

Azon felül ha egy hirdetés hetek óta fent van akkor azt felejtsd is el. Vagy kamu hirdetés, hogy a hyper-info szerű cégek becsaljanak téged vagy valós hirdetés de ár/érték irányban finoman szólva nem a legjobb. Úgyhogy szerintem csak a friss hirdetésekkel érdemes foglalkozni. Ehhez pedig rendszeresen kell keresni, mert ami jó, azt hamar elviszik.

2013. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én már évek óta ezt csinálom... magánszemély adta ki az eddigi összes albinkat, és mindegyik katasztrófa volt.


Az első a nyakunkra járt, olyanokat talált ki, hogy mi hajszálfúróval megfúrtuk a gázt... mindenért hisztizett, hetente többször is beállított váratlanul és persze nem adta vissza a kauciót.


A második nem járt a nyakunkra, adott mindig átvételit de össze-vissza pletykált rólunk a szomszéd, ami a tulajnak nem tetszett (és a házban egész nap ordibáltak a tesókák). Elromlott a wc és cseszte megcsináltatni a tulaj. Ahogy elköltöztünk, egyből felujítatta az egész lakást! Úgy volt, hogy engedi a kutyánkat, majd miután kivettük a lakást, közölte, hogy mégsem... végig rejtegetni kellett a kutyát előle!


A harmadik lakás elég kicsi volt és hideg, rossz szomszédokkal. Sebaj, gondoltuk legalább a tulaj normális. Nos, egészen addig az volt, míg párom apja meg nem halt és el kellett valamiből temetni. Nem lehetett a tulajjal rendesen beszélni az anyagiakról, még ő ment el ügyvédhez és nemlétező tartozásról kaptunk levelet! Utólag az is kiderült, hogy azért nem volt hajlandó semmiféle átvételit aláírni (holott szerződés volt róla, hogy így vesszük ki a lakást), mert ő már első hónapban átvágott minket 2-3 ezer forinttal!


És, a jelenlegi albérlet a 4. Jöhetett a kutya, fiatal a tulaj, semmi gond nem volt, csak igen-igen lepukkant a lakás. Megbeszéltük, hogy vesz festéket a tulaj, mi kifestünk meg ilyesmi. Először így is történt, de kezdtek sorra tönkre menni a dolgok (a wc 2,5 hónapig folyt, mert nem akarta megcsináltatni). Semmit de semmit nem akart a tulaj erre a lakásra költeni, ellenben elvárta, hogy MINDENT kifizessünk. Nem baj, hogy azért annyi a vízszámla, mert nem csináltatja meg amit kell, akkor is fizessük ki, satöbbi. Amikor már ezredjére közöltem, hogy ez és ez még mindig rossz, akkor ő is közölte, hogy el lehet menni!


Nos, ismét ott tartunk párommal, hogy albérletet keresünk hetek óta. Nem tudom másnak hogy megy ilyen hamar, de mi mindig szenvedünk.

Előre fizetős ingatlanossal mi is beszéltünk, az átverés. Akik itt vannak nem messze tőlünk DH-s ingatlanosok, ők lenéztek minket és közölték, hogy csak eladással foglalkoznak. Telefonon egyeztettem konkrét lakás ügyben ingatlanossal, ő húzta az időpont egyeztetést, erre kivette más a lakást.


Szóval nem tudok szuper tanáccsal szolgálni, maximum a leírtakból tanuljon mindenki. Azt veszem észre sok szerencse és még több pénz kell ehhez. :(

2013. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak az albérlet keresőknek nyűg az ilyen tipusú iroda, én lakást adok ki, mivel normális áron hirdetem, így az ilyen "ingatlanközvetítők" a megkérdezésem nélkül hirdetik a lakásomat, elérni lehetetlen őket a megadott telefonszámon.


Szerintem felejtsd el az ilyen előre fizetősöket, hiszen a tulajdonos beleegyezése nélkül adják tovább a telefonszámot, arról nem is beszélve, hogy a hirdetés szövegét el se olvassák, s a tulajdonosnak is idegesítő, hogy szinte mindent megkérdezel, amit beleírt a szövegbe.


Pl. tavaly év végén kiadtam a felújításra váró, de lakható kicsi házamat (48 nm) 6 hónapos időszakra 25.000-ért. Egyik részről, hogy segítsek esetlegesen, akinek nincs pénze kaucióra és gyűjteni szeretne, illetve így a ház fűtve volt és nem kellett a sötétben botorkálnom.


Rengeteg hívásom volt olyan személyektől, akik ingatlanoson keresztül kapták a címet és sajnos mivel olcsón adtam ki, egy-kettő minősíthetetlen hangon beszélt velem, miután megtudta, hogy csak hat hónapra adom ki, amit én leírtam a saját hirdetésemben.


Dolgoztam ingtlanközvetítőként is az egyik nagy cégnél egy pár hónapot, nemrég hagytam abba, mert ez nem az én világom, náluk tényleg élnek a lakások, amiket hirdetnek, de 60.000 alatt nemigen van semmi a kinálatukban, hiszen a tulajdonostól kérnek el közvetítői díjat. Az olcsóbb lakásokat pedig a tulajdonos is ki tudja adni könnyen, miért fizetne a tulajdonképpen semmire.


Ingatlanosként a jófogás.hu, apród.hu kerestem lakásokat, itt be lehet állítani, hogy csak a magánhírdetéseket lásd. Sok sikert kívánok.

2013. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!