Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vízszűrős kancsóról mi a...

Vízszűrős kancsóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Érdemes használni? Tényleg szűr valamit?

Már elegem van az állandó ásványvízvásárlásból, de a csapvizet úgy önmagában nem szívesen iszom meg. Ezért gondoltam a vízszűrős kancsóra.



2013. dec. 12. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olyat próbálj keresni aminek van pót-szűrő utánpótlása!
2013. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a szűrő milliószor több koszt gyűjt majd magába, mint ami a csapvízben volt.

Én kizárólag csapvizet fogyasztok, nagyon finom és nem hiszem, hogy bármi baj lenne vele.

2013. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es

Akkor szerinted csak átverés? Igazából nincs értelme használni?

2013. dec. 12. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom... én nem hiszek benne.

Úgy tudom a vízszolgáltató honlapjáról, hogy egészséges a csapvíz. Ezt elhiszem, ráadásul ízlik is.

A vizet szerintem nem lehet sima szűrőn átszűrni, annak megvan a módja.

Én azt gondolom, hogy ez megint egy "divathullám", most páran ebben látják az üzletet.

2013. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Állítólag kiszűri a klórt és lágyabb lesz tőle a víz. És valami speciális szűrő van benne.

Még utána olvasok kicsit, nem akarom feleslegesen megvenni.

2013. dec. 12. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk egyáltalán nem finom a csapvíz, ha csak ezt ihatnám, inkább szomjan halnék. Még a színe is undorító sokszor. Mi vízszűrő berendezést tetettünk fel, egy külön csapon jön a szűrt víz, ami kristálytiszta. Az íze is más, mert igazából elvileg az ásványianyagokat is kiszűri, vagy valami ilyesmit magyarázott a pasi aki szerelte. Nekem mindegy volt, csak ne legyen szaga, rossz íze meg színe. Inni nem iszom egyébként, mert amúgy sem szoktam vizet inni, ásványvizet sem, inkább teázok vagy üdítőzök, viszont főzni ezzel főzünk, ebből készül a tea is, meg minden. A csapvízzel csak fürödni szoktunk, fogyasztásra szerintem alkalmatlan. A környékünkön élő ismerősök közül szintén sokan váltottak szűrőberendezésre, sok panasz volt a vízre. Bár azóta elvileg korszerűsítették a rendszert, meg átmosták, stb., nálam már elvágta magát a csapvíz egy életre. A kancsóról még nem hallottam, de szerintem ez a berendezés megbízhatóbb.
2013. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
100%
Valamit biztos szűr, mert a gyengébb csapvizeket finommá teszi (persze lehet, hogy ez minden, amit tud). A második könnyen beszél, ha náluk jó a csapvíz... az nem valami egyentermék, hanem függ a nyerőhelytől és a szolgáltató szűrőitől (sok mélyfúrású kút vize nyersen nem felel meg ivóvíznek, és ha megfelelőre szűrik, attól még nem feltétlenül lesz finom).
2013. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálunk egyébként fogyasztásra alkalmas a csapvíz. Csak eléggé klóros a tisztítástól. És nagyon kemény, minden tök hamar vízköves lesz tőle. Bár azzal nem vagyok tisztában, hogy ennek van-e valami hatása a szervezetre is.
2013. dec. 13. 09:25
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk is ilyen a víz, iszonyú klóros büdös, és pont kaptunk ilyet ajándékba. tapasztalat: valamit tényleg javít rajta, de még így sem olyan, hogy szívesen meginnám. a rossz szaga sokat halványul, az íze így is pocsék
2013. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Több helyen laktam már, alapvetően mindenhol ittam a csapvizet, jól is esett mindig. Tulajdonképpen szerettem.

Most Gazdagrétre költöztünk. Itt kimondottan rossz a víz. Valójában persze biztosan iható, meg határértékileg is rendben van, csak hát messze van a finom víztől. Tegnap vettem egy egyszerű kancsós szűrőt próbának (4,5eFt). Nagyon jó, finom, friss víz készült vele. Szerintem jó döntés volt. Hogy mit szűr ki belőle, meg mit nem egyáltalán nem érdekel, a lényeg, hogy tudok végre cipekedés nélkül finom vizet inni.

2014. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!