Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ettel mar piritott grizt...

Ettel mar piritott grizt ebedre? Ha nem, akkor nem tudod, hogy mi a szegenyseg

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magában csak akkor, amikor grízes tésztát csinálok, olyankor a pirított gríz felét mindig befalom, mert nagyon szeretem, szerencsére tészta is mindig akad hozzá.
2013. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Bízom benne, hogy ezt a kérdést nem azért tetted fel, mert te ezt ebédeltél!

Másrészt ha pirítod, ahhoz zsiradék/olaj kell, akinek annyira nincs semmije, csak gríz + zsiradék, kár a zsiradékot elpocsékolni a gríz pirítására, szerezzen hozzá egy kis kenyeret.

A grízt ha megfőzi vízben, akkor megdagad mint a rizs, és sokkal kiadósabb, laktatóbb lesz, mint pirítva.


Valaki kb. egy éve ide írta, de meg is jegyeztem a bölcsességet:

"Spórolni csak akkor lehet, amikor még van miből. Amikor már nincs, akkor az nem spórolás, hanem nélkülözés."


Kismillió kérdés volt már itt, hogy ki hogyan, miben spórol, hogyan osztja be a kevéske pénzét, talán azokat is célszerű lenne olvasgatni, és akkor elkerülhető, hogy "csak" pirított gríz legyen az ebéd hó végén. Sajnálom!

2013. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 80 éves. Elég jó nyugdija van. Önellátó. Hetente egyszer-kétszer ebédel piritott grizt, mert imádja. Ugy hivja, ma kórház menü lesz.
2013. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Mi a pirított gríz? Mert ahogy látom, valaki szerint a megpirított gríz, amit a pl. a grízes tésztára teszünk. De mi azt hívjuk (meg itt is írta már valaki) pirított gríznek, amikor felöntjük vízzel. Ez olyan lesz mint a tejbegríz, csak vízzel készült. Én imádom! Gyerekkoromban ez volt a kedvenc reggelim. És most is szoktam gyakran készíteni. Nem hiszem, hogy ez egyértelmű mércéje lenne a szegénységnek.
2013. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok!

Amikor megfőzöm a grízt, sóval, egy pici cukorral + vaníliás-cukorral, ha meghűlt, belekavarom símára a fél csomag túrót, evőkanállal lehet szaggatni (nem kell kézzel belemászni) a "túrógombócot" a pirított zsemlemorzsába = túrógombóc gyorsan, egyszerűen. Ha nem is hetente, kéthetente készítek. Én is szeretem! Ráadásul kiadós, mivel a főzött gríz - túró arányt mindenki maga határozza meg!

2013. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Grízes tésztánál is felöntöm vízzel miután megpirult, különben kemény marad a gríz.
2013. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonok minden kedves valaszt es recepteket. DDEE..


Sajat hibambol a kerdes talan fereertheto... FOLEG a kerdes masodik mondata lenne a lenyeg, a kerdes

2013. dec. 16. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mi a szegénység.

Gyerekkoromban nagyon szegények voltunk.

Még grízre sem jutott.

Ha akadt egy kis liszt,abból tészta lett,igen tojás nélkül,és rátettük ami épp akadt,volt hogy üresen ettük.


A pirított gríz egyébként finom,túrógombóchoz szoktam csinálni,bár van,hogy megcsinálom a grízt,és mire eljutnék a túrógombócig, a férjem és a gyerekek megeszik lekvárral.

2013. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!