Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel ízesítitek a teát?

Mivel ízesítitek a teát?

Figyelt kérdés

Nem a világ nagy kérdése, de nagyon érdekelne. Naponta teázok, kicsi korom óta, vendégségben is, ha lehet, teát választok üdítőnek. Az érdekelne, Ti mivel ízesítitek? Magában isszátok, vagy kevés cukorral, citrommal, tejjel, karamellel bolondítjátok meg, esetleg rummal?

Ha van kedvetek, kedvenc receptet is írhattok, örülnék neki :)


Ma egy friss citromfű levelet tettem a sima gyümölcsteámba, nagyon érdekes íze lett.


2009. nov. 25. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mezzel szoktam inni a teat es citrommal, ha meg nincs mez akkor cukor nelkul, keves citrommal.A rumos teat is nagyon szeretem, de azt ritkabban iszom.
2009. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a teát jó sok cukorral,és nagyon citromosan iszom.A párom angolosan issza a teát.Kevés cukorral,és tejjel...
2009. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg semmivel, az ízéért és a hatásáért iszom.


Mamám borral, égetett cukorral kínálta forrón. Így hidegben isteni.

Égetett cukrot is tehetsz bele simán.

Fahéj, őrölt szegfűszeg - ez jutott még eszembe.

2009. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mézzel vagy cukorral, és aszkorbinsavval.
2009. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Az égetett cukrot nem próbáltam, köszönöm a tanácsot!


Én ugyan nem vagyok egy konyhatündér, de a teákkal szeretek pepecselni. Mostanában egyre többször gyógyteát főzök, a belevalókat pedig a természetből szedem. Idén rengeteg akácot, bodzát szedtem, de csipkebogyót sajnos nem :( A tavalyi szedésből pedig alig maradt. No meg a hársfavirág is elmaradt.


Az is nagyon finom, ha este hideg vízbe beledobok néhány csipkebogyót, reggel pedig azzal ízesítem a teát. (elég édes, szirupos íze van a csipkebogyónak)

2009. nov. 25. 14:50
 6/14 anonim ***** válasza:
én maximum mézet teszek bele. Nem vagyok egy teabolond amúgy. egy filtert teszek egy bögrébe, és ha nincs itthon méz nem teszek bele se cukrot se citromot.
2009. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én pl a kamilla teát nagyon szeretem (az ilyen egyizű standard boltiakan nem igazán)és csak egy ici pici cukrot rakok hozzá.


[link]

ez sem lehet rossz


egy barátom fahéjjat és vaníliát főzött bele gyömbér helyett és az is nagyon finom volt.

2009. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nekem is volt olyan időszakom, hogy csak egy filtert leöntöttem forróvízzel és annyi, de elég sokat betegeskedek, és a teák nagyon hatásosak. Nekem legalábbis sokat használnak - gyógyszereket nem szeretek szedni, soknak előjön a mellékhatása.


A kamillatea is finom! :) Ha van lehetőségem, a legtöbb gyógynövényt magam szedem le (vagy anyum, papám), a filterest nem kedvelem annyira.

A receptet köszi! :)

2009. nov. 25. 15:09
 9/14 anonim ***** válasza:
én általában citromfűvel szoktam, csak és kizárólag, de télen méz is kerül bele, általában akác.
2009. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
és kevés cukor + nagyon sok lehetőleg frissen facsart citromlé,esetleg egy két karika is a kancsóba:-) Mézet nem szeretem,ugyhogy azt nem teszek bele.Tejjel ittam régebben de nem ihatok tejet pár éve,ugyh marad a citromos.:-) (most is azt iszok)
2009. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!