Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi bajom származhat abból, ha...

Ilent kérdése:

Mi bajom származhat abból, ha túlzott mennyiségű vitamint fogyasztok?

Figyelt kérdés
Reggel bevettem egy magnézium és három C vitami tabláttát, munkából hazaérve viszont úgy emlékeztem, hogy elmaradt a regeli ''bevétel'', ígyhát mégegyszer bevettem ugyanazon előírt adagot. Nem telt bele sok időbe, mire rájöttem, hogy mit is tettem, de akkor már nem tudtam mit tenni. Elolvastam a ''használati útmutatót'' (értsd: betegtájékoztató) mindkét viataminhoz, ahol vastagon kiemelik, hogy ne lépjük túl a napi beviteli mennyiséget - én viszont ugye kétszeresét vettem be. A párom azt mondja, fölösleges ezen rágnom magamat, úgysem fogok belehalni, viszont érdekelne, milyen mellékhatásai lehetnek? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

#vitamin #C-vitamin #magnézium #túzott fogyasztás
2013. dec. 27. 16:35
 1/8 anonim válasza:
Nem fog semmi sem történni, maximum híg lesz a szèkleted. De kövi napra ez is elmúlik, ha egyáltalán jelentkezik ez. :)
2013. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Más mellékhatásai nem is lehetnek? Azért megnyugodtam, hogy nem lehet belőle nagy bajom, a párom meg csak forgatja a szemét. :)
2013. dec. 27. 17:23
 3/8 II.Dartheon ***** válasza:

Ha jól emlékszem, a C vitamint nem lehet túladagolni, mert ami fölösleges, azt kipisiled.. a magnéziummal más a helyzet, az fém, az felhalmozódhat, de ha egy párszor csináltad ezt, akkor nem gáz, minden okés :D

ha naponta 5ször annyit vennél be tartós ideig, na az lenne a gond, de így nem.

2013. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vízben oldódó vitaminokat gyakorlatilag lehetetlen túladagolni. Ez a B-vitamin csoport, és a C-vitamin.

De a zsírban oldódó (A,D,E,K) vitaminokat is hónapokig kéne egyfolytában erősen túladagolni, hogy bajod legyen belőle.

2013. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja a magnéziumot most olvastam, az nem vitamin, az egy ásványi anyag, attól se lesz sok bajod, mert ezek a pezsgőtabik, nem szívódnak fel valami jól.

De ha pl azt is huzamosan nagyon sokat vennél be, akkor megterhelné a májadat, és veseköved lehetne. Pláne ha kalciummal együtt iszod.

2013. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ajjaj (:P), akkor odafigylek, hogy máskor véletlenül se történjen ilyen... mármint a magnéziumot illetően. De szerencsére ez a ''botlás'' most fordult elő először, szóval... nincs miért aggódnom. :)
2013. dec. 27. 17:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az utóbbi kommentre válaszolva: nem, nem pezsgőtabletta formájában iszom, hanem kapszulaként veszem őket be. Kalciumot szoktam inni pezsgőtablában, ma is ittam, de bele halni csak nem fogok... remélem. :)
2013. dec. 27. 17:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek az ajánlott napi beviteli mennyiségek olyan alacsonyan vannak meghatározva, hogy ha egy hónapig a dupláját szednéd az sem ártana.

Vajon miért árulnak 1000mg-os C-vitamint, amikor az ajánlott 80 mg? Majd 12-felé töri valaki? Dehogy. Sérülés, regenerálódás, betegségből való felgyógyuláshoz több ezer mg is lehet a szervezet igénye, hogy mennyi pontosan azt senki nem tudja megmondani.

2013. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!