Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan drága a fokhagyma?

Miért olyan drága a fokhagyma?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
mert magy már alig terem a kinai meg mire ide ér idő ,és pénz.
2013. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert egy piacgazdaságban a kereslet-kínálat határozza meg, hogy egy termék mennyibe kerüljön. Amikor az emberek drágállják a fokhagymát, akkor valaki elkezd olcsó, kínai fokhagymát árulni. És akkor a piac dolga, hogy válasszon az ajánlatok közül, és ez is történik.
2013. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kertes házban laksz, akkor szórj el magokat. A fokhagyma kb igénytelen, elvan a többi növény között is. Nem kell foglalkozni vele. Mi minden évben a növény saját magjait elszórjuk, tavasszal ki is kel. Idén ebből a szétszórásból lett kb 10 kiló. Az ki is tart a következő "szüretig" :D
2013. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vegyél olcsóbb foghagymát!
2013. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as, honnan lehet fokhagyma magot szerezni? Nem rémlik hogy a kis tasakos magoknál valaha láttam volna.
2013. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem jogos a kérdés. Fogalmam sincs mért ilyen drága.


Tavaly kertes házba költöztünk ültettem és lett 5-6kg. Több mint amit mi elfogyasztunk.


Valójában igen egyszerű termeszteni, öntözni nem kell, műtrágyát nem igényel, kártevője nem nagyon van, eláll egy évig is. Meg kell kapálni 5-6 alkalommal, de az se tart sokkal tovább mint ha fű lenne és azt nyírnám.


El kell dugdosni a gerezdeket, az a legegyszerűbb. Jó a saját is, ha nincs akkor venni kell, van amit kifejezetten ültetésre árulnak.


Hogy ezt mért Kínából kell ide hurcolni elképzelni nem tudom. Ráadásul ha itt tesznek rá egy hálót akkor már rá lehet írni, hogy magyar mert magyar kéz csomagolta. Egyrészt ostobaság, másrészt szégyen, hogy így van.


Jó nagy a telek, arra gondoltam jövőre eladásra is ültetnék.

2014. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaja, a gerezdek is kihajtanak. A magja miután megnőtt a növény szára a tetején van. Mikor megszárad a szár akkorra a gerezdek a föld alatt már jók. Ugye kihúzod a szárról leszeded viszed a konyhára. A szár másik végén a magokat vagy sorba ülteted vagy csak elsórod. Annyira igénytelen növény hogy a gazba is terem. :) szal így mindig lesz fokhagymád, nem kell venni.
2014. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!