Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen szénhidrátokat egyek?

Milyen szénhidrátokat egyek?

Figyelt kérdés

17 éves koromban mindenféle egészségi problémám volt, sok orvosnál voltam, amíg egy természetgyógyász (akinek orvosi végzettsége is volt) azt nem tanácsolta,h hagyjam el a cukrot. előtte sok édességet ettem, ezekről sikerült leszoknom, és csak telj. kiőrlésű kenyeret ehettem. utána rendbe is jöttem.

nemrég újra problémáim lettek, de azt tapasztaltam, ha édes dolgokat eszek, utána mindig rosszul vagyok kicsit. elég vékony vagyok, ektomorf típus. szóval mit egyek,h energiám legyen, telj. kiőrlésű kenyeret? barna rizst? csak az egyszerű szénhidrátokat kell elhagyni? milyen étrend szerint éljek? jó lenne, ha olyan válaszolna, aki ért is hozzá, és nem tegnap kinevezte magát táplálkozási szakértőnek.



2014. jan. 28. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az édességektől vagy rosszabbul, akkor egyértelműen az egyszerű szénhidrátokat kell elhagyni.


Energiád bármi mástól is lehet, az egyszerű szénhidrátok inkább pillanatnyi, nagy dózisú energiát képviselnek.

Hogy ennek a hiányát kompenzáld, próbált többször enni kevesebbet, hogy viszonylag állandó(bb) szinten tartsd a vércukorszintedet.

Édes dolgokból meg próbálkozás erejéig kísérletezhetsz pl sztíviával (stevia) édesített termékekkel, illetve saját készítésű édességekkel, amit ezzel ízesítesz.

Lehet, hogy attól semmi bajod nem lesz.

2014. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!