Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül 1 havi étkezés...

Mennyibe kerül 1 havi étkezés 2 főre kb?

Figyelt kérdés
Eddig a bevásárlást mindig a feleségem intézte most viszont neki 2 hónap kórház sajnos, itthon leszek a 3 éves kislányunkkal kb mennyibe fog kerülni az étkezés ha főzök? Adnátok ötleteket is hogy jövök ki leg egészségesebben és olcsóbban?
2014. febr. 13. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos nem tudom, hogy mennyibe kerül, nálunk anya szokott vásárolni, de arra vannak tippjeim, hogy hogyan tudod olcsóbban kihozni.


* Találd ki előre az étrendet, és aszerint vásárolj. A szakácskönyvekben 4 főre szólnak az adagok, és egy háromévesre azért nem kell egy egész főt számolnod.

* A kész-, félkész ételek sokkal drágábbak, mintha magad készíted (pl. rántott húst lehet venni előre panírozva, fagyasztva, de magad is elkészítheted, sőt le is lehet fagyasztani sütés előtti állapotban, bepanírozva).

* Mindig vigyél bevásárlólistát, és ne nagyon térj el tőle. Leértékelt árut is csak akkor vegyél, ha fel fogjátok tudni használni, szóval tényleg kell.

* Egy hároméves lehet, hogy nem mindig fogja meghálálni a konyhaművészetedet. Ne vedd sértésnek, ha nem eszi meg, amit főztél, vagy háromnaponta, rosszabb esetben naponta háromszor változik az ízlése. Ez nem ellened szól, a gyerekek ilyenek.

2014. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ,hogy kb mennyire jönétek ki havi színten. Mert nem ismerjük az étkezési szokásaitokat.

a kislányod ő még azért nem eszik 3 évesen olyan sokat.

Nekem az jutott eszembe ,hogy 2 napra ,főzhetnél.

Piacon zöldségesnél vásárolhatsz.

Vagy esetleg néz körbe ,hogy tudsz e rendelni ,valahonan olyan ételt amit szeretek.

2014. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szerencsére a konyhába otthon vagyok annyira ha feleségem megveszi a hozzávalókat nagyon jól el tdok készíteni a lányom imádja a főztöm, és felnőtt embereket megségyenítve megeszik egy teljes adagot :D pedig nem kövér, 14 kiló és 3 éves magas vékony kiscsaj viszont rengeteget mozog. Hát köszönöm a segítséged, bár azért várok még válaszokat hogy ki mennyiből hozza ki kb 1 hónapba
2014. febr. 13. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak kb. tudom, mostanában már nem kell fillérre kiszámolnom, de 5-6 évvel ezelőtt még jobban követtem és akkoriban úgy tűnt nekem, hogy ha magam főzök, feleannyi pénzt kell kajára költenem, mintha rendelném. Tehát kiszámolhatod, hogy mennyi lenne ha minden napra rendelnéd magatoknak a kaját (akár ebédszállítóktól, akár pizzériáktól, kajáldáktól...) és azt oszd el kettővel, valószínű ennyiből fog kijönni, ha te csinálod. De lehet, hogy még olcsóbb.
2014. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van a környékeden ebéd házhoz szállítás (amit interneten is megrendelhetsz, pl. Teletal.hu), akkor fizikailag is könnyebben oldhatod meg. Hogy mennyiből jön ki az étkezés, azt a feleséged meg tudja mondani, nagyon függ az étkezési szokásoktól és igényektől. Felnőttre a havi 30-40 ezertől felfelé.
2014. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nagyon függ attől, hogy mit vásárolsz, egy adag étel, ha főzöl 200-800Ft között van, illetve a felső határ a csillagos ég, ha meg csak zsiros kenyeret eszel, akkor akár 50Ft-ból is megúszhatod.


Pár olcsó és egyszerű ötlet:

- Grillcsirke 1db kb 4adag 1000-1300Ft

- Tzaziki: 1db kigyóuborka, fokhagyma vagy fokhayma só, sűrű joghurt 4 adag kb 3-400Ft

- Kenyér vagy krumpli, esetleg ruccola 4 adag kb 100-300Ft

öszesen 1400-2000Ft 350-500Ft/adag


De pl paprikás krumpliba veszel 4 adagba kb 30 deka jó kolbászt, meg krumplit, akkor a 4 adag meg is van 400-700Ft-ból, nekem ez a kedvenc olcsó kajám.


Összességében kettőtöknek napi 1000-1500ból kényelmesen ki lehet jönni.


Tésztás kaják is olcsók.

2014. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Napi 1000 ft/fo ezt szoktuk mondani, de ekkor egy felnott ember nem lakik jol. Tehat ez az a nelkulozes amivel meg elvagy. Szeintem a gyereknek is kell legalabb ennyi mert ot nem tomheted zsiroskenyerrel. Szoval en azt mondanam alsohangon 60 de inkabb 80-90. De ez csak akkor ha magadnak fozol.
2014. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez roppantul ember- és étrendfüggő. Nálunk személyenként 30 ezer körül van havonta az ételköltség. Magunk főzünk s normál mennyiséget eszünk szerintem. S elég jókat, én ráadásul jobbára tojással és olajos maggal lakom jól, ami azért más árban van, mint a liszt, s zsírból, cukorból is drágábbat használunk, a minőség és az egészség is fontos nekünk s nem igazán szoktuk magunkat visszafogni, bár pl. 7 ezer/kg-nál drágább sajtot nem szoktunk venni, többnyire pedig 2-2,5 ezreset veszünk, de ha egyszer már az is finom, nálunk pedig nagyon fogy :D. Még én is le tudnék menni személyenként havi 20 ezer forintos szintre elegendő, ízes étellel, az étkezéseim egy részében lenne olcsóbb cucc, rizst, köles, esetleg hüvelyesek, nem ennék annyi mézet és drágább fajta zöldséget, finomak az olcsóbbak is :D A gyakorlottabbak/szegényebbek ennél kevesebbre is képesek éhezés nélkül...

Úgyhogy havi 60 ezer 2 főre az megfelelő összeg tud lenni, ha nem nagyétűek a kérdéses személyek, akkor is, ha drágább, minőségibb alapanyagokról van szó vagy egyszerűen valamiért kizárnak pár ételcsoportot...

El lehet költeni sokkal többet is, de megoldható, hogy ne így legyen.

2014. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!