Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezen segítene egy gáztűzhely...

Ezen segítene egy gáztűzhely csere?

Figyelt kérdés

Panelban lakok, alul-felül gázos a tűzhelyem és botrányos a sütés benne. A főzés az még oké, de a sütést nagyon utálom. Ha valami a recept szerint 20-25 perc alatt sül meg, az nálam hétszentség, hogy minimum egy órát sül. Idén télen a sütőtök szeleteket 3(nem túlzás!) órán át sütöttem mire teljesen megpuhultak! Utálok bármilyen sütésbe belekezdni, mert tudom, hogy egy örökkévalóság és nem is olyan az eredménye. Egyébként erre a szomszéd is panaszkodott, hogy a csirkecombra két óra után nézett rá és még nem volt kész...

Nem tudom, a sütőnk szar? Vagy a gáz? A panelban szar a gáz, hogy sokan használják? Nagyanyám valami ócska gázsütővel süt kertesben, és nagyon jól működik neki, nem szenved ennyit vele..


Nagyon szeretném lecserélni, mert különben szeretnék sütni. Viszont csak gáz jöhet szóba. Tudom, hogy a kombi tűzhely jobb, de a gázátalány ugyanannyi, akkor azt is fizethetjük, meg a villanytűzhely plusz költségét is.


Teljesen villanyt, hogy a gázt beszüntessük a lakásban és ne kelljen azt is fizetni, tuti nem lehet bekötni, mert ez egy régi ház, nem bírná a rendszer. Szerintem még a sütőt se, vagy akkor semmi egyebet nem lehetne használni. Nem akarok emiatt villanyszerelésre költeni, mivel max. három évet lakunk még itt, és senki nem fogja nekünk megfizetni, hogy szétverettük a lakást, hogy behozzanak áramot egy rohadt sütő miatt...


Egy új normális gáztűzhely megoldaná a gondot? Vagy itt elve a gázzal van a baj, és tök mindegy mit kötök rá? :( Nem egy ilyen 40-50 ezres mora tűzhelyre gondoltam, láttam komolyabb darabokat. Most egy régebbi szerintem nem túl extra indesit van.


2014. márc. 1. 19:49
 1/6 Józsi21 ***** válasza:

Én első körben hívnék egy gázszerelőt.

Nekünk 2 éve pucolta ki,szabályozta be azután a párom imába foglalta a nevét(hetente min.2x süt)!Viszont nálunk palackos gázt van.

Szerintem egy próbát megér,már csak a biztonság miatt is!

2014. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Másfél éve látta szerelő, ez ilyen. :( Az előző lakó hagyta itt, festettünk, burkoltunk, ki és vissza is gázos kötötte, közben meg elvitte megnézni. Az első perctől ilyen volt, szóval nem azóta romlott le, hogy látták.
2014. márc. 1. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egy új tüzhely bármit is segítene, ha a gáznyomás kevés, akkor hiába van másik tüzhely.
2014. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Józsi21 ***** válasza:

Nos akkor én vennék egy újat,vagy egy komolyabb használtat.

(Zárójelben megjegyzem, mivel nekem rossz tapasztalatom van a vezetékes gázzal,átalakíttatnám palackosra.DE ez a saját szuverén véleményem!)

2014. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a palackos lehet jobb lenne minőségre, de egy panelba még egy palackot is elhelyezni. :) Ráadásul nincs autónk, így szar lenne cserélni.
2014. márc. 1. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdetnek hőmérőt a sütőbe, nézd meg, hogy hány fokra melegszik fel maximális teljesítményen.
2014. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!