Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Biztonságos megenni ezeket...

Biztonságos megenni ezeket még, ha a szavatosságuk a csomagolás szerint lejárt?

Figyelt kérdés

Pakolgattam a cuccok között és van egy csomó dolog, amiről nem tudom, hogy meg vannak e romolva vagy sem. Ezekre gondolok: gyümölcscukor, zabpehely, szárított virágzatok teához.

2012-es lejárat van a zacskójukon.



2014. márc. 7. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcscukornak nincs baja,max kicsit összeállt,de nyugodtan edd meg.

Zabpelyhez nézd és szagold meg alaposan,ha romlott,akkor dohos szaga van.Ha az íze és illata jó,eheted.

Teának maximum kevésbé lesz intenzív íze,használd fel nyugodtan.

2014. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A száraz éllemiszereknél a lejáratnak semmi jelentösége, a teáknál esetleg az aromája csökken.


A "lejárat" eleve nem azt jelenti, hogy addig fogyasztható, hanem hogy addig garantálja a gyártó, hogy az íze és állaga optimális. Utána sem rossz vagy nem-fogyasztható, csak elöfordulHAT, hogy változik valamelyik élvezeti értéke.


Ha figyelmesen eolovasod, a dátum a "minöségét megörzi" idöpontot jelenti, és NEM a "fogyasztható"-t.


Gyakorlatilag mivel a gyártók biztosra akarnak menni, ezért a megadott minöségmegörzési idö után meg igen sokáig fogyasztható a termék mindenféle minöségi változás nélkül.

2014. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál, nem úgy romlandóak, hogy bajt okoznának. Az állaguk változik, összecsomósodhat a gyümölcscukor, összeragad a zabpehely, nincs aromája a szárított növénynek. Szerintem ezeket inkább azért írják rá, hogy bebiztosítsák magukat a forgalmazók a reklamációk ellen. Olvastam már abszurd perekről, amik jogilag még helytállóak is. Én már felhasználtam 2012-es pudinport is. Azon is mi tud megromlani? Legfeljebb nem sűrűsödik be. De a gyártónak igaza van, Ő ráírta!
2014. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind olyan dolgok, amik nem romlanak meg, semmi bajod nem lesz tőlük, szavatossági idő azért van rajt, mert a minőségük romlik. A gyümölcscukornak semmi baja, a zabpehely megavasodik, az már úgy nem finom, de szagold meg, nem biztos, hogy még avas, a szárított cuccok pedig veszíthettek az ízükből, hatásukból (ha pl. gyógytea), de simán lehet még használni. Szóval egyedül a zabpehely ami esetleg rossz ízű lehet, de bajod attól sem lesz, egy jó csokis sütibe még simán el lehet használni.
2014. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!