Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy jénai tálba készítek...

Ha egy jénai tálba készítek kekszes főzött pudingot, és úgy akarom tálalni, hogy megdermedés után az egészet fejre állítom, akkor nem fog szétcsúszni az egész?

Figyelt kérdés

a jénai kb. 7-8 cm mély, 10cm széles, kb.22cm hosszú.

A végén, ha sikerül szépen kifordítani, szeletelni akarom. Sikerülni fog?


2009. dec. 15. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez függ a pudingpor minőségétől. De akkor csináld kevesebb tejjel. mondjuk az egy csomaghoz, ne féllitert, csak 4 dl-t használj.
2009. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobb, ha a megfött, de már nem egész forró puddingot töltöd a jénaiba ugy, hogy elötte kibéleled a tálat folpakkal. Igy könnyebben ki tudod boritani és utánna a fólát lehúzva könnyen lehet szeletni is. A puddingot viszont egész sürüre kell fözni, mert különben nem köt rendesen meg.
2009. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az is jó, ha betöltés előtt hideg vízzel kiöblíted a tálat és még nedvesen töltöd bele a pudingot. Szerintem is egy gondolatnyival kevesebb tejet tégy bele, de ne 20%-kal, mert akkor nagyon tömör lesz. Ne legyen sokkal alacsonyabb a süti szintje, mint a tál széle, mert akkor, ha felfordítod, a "zuttyanás"tól megsérülhet. Az, hogy mennyire stabil a süti, függ attól is, hogy mennyi kekszet (esetleg babapiskótát?) teszel bele.
2009. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csináltam már ilyet!Annyi különbséggel hogy én a pudingba raktam egy zacsi zselatint is!Nem érződik rajta, de nem esik szét!
2009. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!