Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha napi 2-3 zacsi gummicukrot...

Ha napi 2-3 zacsi gummicukrot megeszek, az káros? Lehet vmi következménye?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Káros!Tele van festékkel, tartósító szerrel, ízfokozókkal!A vesének, és a májnak ezek rettentően károsak!Az emésztésedről nem is beszélve!
2009. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jaj én is sokat eszek!!
2009. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, de ráadásul a pénztárcádat is károsítod vele :D
2009. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A gumicukor a vágóhídi maradékból készül. Egészségedre!


(amúgy tudom hogy finom... de gusztustalan!)

2009. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Hamar el fogsz hízni, de gondolom már most se vagy sovány.
2009. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

B á r m i b ő l eszel napi 2-3 zacskóval, az biztosan káros! Nem szabad ilyen egyoldalúan rászokni semmire.


hallottam már olyanról, hogy egy nő annyi vizet ivott, hoyg vízmérgezésben meghalt.


Nos, bármilyen meglepő, egy gumicukor glükózszirup, cukor, kocsonyásító adalék sertészselatin, szőlőcukor, víz, savanyítószer - citromsav -, karamellizált cukorszirup, aromák, növényi zsír, tapadás elleni méhviasz (E-901), carnauba-viasz (E-903) felhasználásával készül , illetve más termék esetén még meg lehet bolondítani csipetnyi gyümölcskivonattal (Goldbaren), színezékkel (E- 104,110,124, 129, 131) és keményítőszörppel

E 110: A narancssárgát többlépcsős eljárással, úgynevezett azokapcsolás során kémiailag szintetizálják. Ennek során két nitrogénatomból létrejönnek az azoszínezékekre jellemző azocsoportok.


E 903 = (ettől féltek úgy a citrom héján)Az úgynevezett karnauba viasz keményebb, mint a méh- vagy a kandelilla viasz, jól tapad, a felületnek fényt kölcsönöz, és erősíti a színeit. Főként gyümölcsök felületkezelésére használják, hogy megvédjék a kiszáradástól. A növényi viasz ezenkívül fényt és a színek jobb érvényesülését adja a gyümölcsnek. Amelyik gyümölcs ilyen kezelésben részesül, azt „viaszozott” figyelmeztetéssel kell ellátni.


Az adalékokat itt nézheted meg: www.e-szam.hu

Pl: [link]

E 104=kinolinsárgát kémiai kondenzációval két kiindulási anyagból, kinolinból és ftálsavanhidritből nyerik.

szoros mennyiségi határok betartásával lehet használni.

ADI napi max. bevitel: 10,0 mg/kg


[link]


"gumicukor és a kerti műanyagszék összetétele csak egy-két dologban tér el egymástól."

[link]

2009. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Úgy megkívántam, veszek is egyet!

De én ÉVENTE eszek két-három zacskóval. Azt is a családdal megosztva.


Más édességet nem kapsz? Sütit? Aszalt szilvát? MOgyorót?

2009. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem eszek egyoldaluan, eszek minden mást is, amugy 19 vagyok, 178 cm és 51 kg., szval nemigazán vagyok kövér, ahogy az egyik válaszolo tippelte

Szeretem a főzelékeket, hust, rizst, gyümölcsöket, zöldséget.

De ugy a nap folyamán gyakran elfogy 1-2-3 zacsko, buszon, egyetemen, esténként bnőkkel trécselve

Szivesebben esszük ezt mint a chipset

De köszönöm széen a válaszokat, visszafogom magam, tényleg elég rosszul hangzik

2009. dec. 15. 19:32
 9/12 anonim válasza:

Következmény:4-5 hónapon belül testsúlyod meghaladja a 100 kilót:D:D

de hosszabb távon, (értsd kb. 6-7 év) a szívedre is hatással lesz, és leáll a szíved.

2009. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a testsúlyomra eddig se volt hatással, már jopár éve eszem őket nagy mennyiségben, szval ezta részt lezárhatjuk
2009. dec. 15. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!