Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Húsevők, tisztában vagytok...

Húsevők, tisztában vagytok azzal is mi van abban amit ti esztek?

Figyelt kérdés
Csak mert rákerestem a szójára, erre kismillió vegákat oltogató olyan válasz van, jujj a vegák betegek, meghalnak, GMO meg hormon stb. Tudtátok, hogy egy húsevő több szóját eszik meg, mint egy vega az élete során? Hogy az állatok génmódosított takarmányon nőnek fel jó sok hormonnal és antibiotikumokkal dúsítva? Ha ennyire aggódtok a vega étrend miatt, e felett hogyan tudtok olyan könnyen napirendre térni, ez tényleg érdekelne.

2014. márc. 31. 21:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Én egyáltalán nem aggódok,mivel saját disznó/csirke húst eszek.Csak tudom hogy mit adok nekik :D
2014. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez mindenkinek a maga döntése és tiszteletben kell ezt tartani. Mindkettő étkezésnek van negatív oldala. A húsevők mint írtad így "mérgezik" magukat. A vegák is csak ők másképp pl. nagyon sok aminosav csak a húsban található meg és nem lehet semmilyen növénnyel pótolni vagy pl. a műtrágyázás vagy vegyszeres kezelés a növényeknél (a bio sem bio, mert kb. 30 éve azt a földet is műtrágyázták). Másrészt olyan állatot aminek a szervezetében antibiotikum származékot találnak azt le sem vághatják (apám hentes szóval ezzel tisztában vagyok) és csak az eszik meg egy csomó szóját aki olcsó silány minőségű hentesárut vesz, ebből származik az árkülönbség 500 vagy 4000 forintos párizsi. És ne érts félre, mert ezzel nem a vegákat akarom bántani, mert teljes mértékben megértelek titeket.
2014. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az, ha valaki nem tudja tiszteletben tartani a másik döntését, az eleve probléma. Az étkezés számomra magánügy. Körülbelül olyan, mintha valaki abba kötne bele, hogy hogyan végzi a másik a mindennapi tisztálkodásait.

Egyébként eleve támadó ez a kérdés, így te sem teszel többet azért, hogy ne legyen ez a "konfliktus".

Engem csak az zavar a vegákban (ami gondolom oda vissza zavaró), hogy néhányan fennhangon az undorukat fejezik ki a húsevők iránt. Nekem volt több olyan tanárom is akik vegák voltak és megvallom őszintén, büdösek volt. Vagy legalább is fura szaguk volt. Persze, mindig mondják, hogy ez az egyéntől függ, de nekem például fura volt.

Szerintem ez az aggodalom a vegák iránt inkább csak abból fakad, hogy nem értik, nem ezt szokták meg :)

2014. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%
igen, ásványi anyagokat és a szervezet számára nélkülözhetetlen táplálékokat :)
2014. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Szerintem kevesen esznek igazi háztájit, ennek nagy része csak annyira "házi", hogy otthon van a kertben/udvarban, aztán bolti táppal etetik.
2014. márc. 31. 22:11
 6/25 A kérdező kommentje:
2. Igazad van, de nyilván nem rólad van szó, sajnos azok vannak sokkal többen akik teljesen egyoldalúan látják és ítélik el a húsmentes étrendet, aztán az ő ételeik minőségén egy percig sem filóznak.
2014. márc. 31. 22:16
 7/25 anonim válasza:

En nem vagyok vega de egy nagy husevo sem. Gyerekkorom ota undorodtam kicsiket a hustol, plane a diszno, koveres meg hasonlo cuccoktol, a csirke es felvagott elmegy. Eleg sokat mellozom a husokat ebbol kifolyolag mindig verszegeny voltam.

Tisztaban vagyok aval, hogy az allatok hogyan vannak "felnevelve" ugyhogy most meg jobban utalom enni de a halat es tengeri herkentyuket nagyon szeretem :D azok meg ehetoek. Es te kedves kerdezo melyik parti vagy?

2014. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
3. Te félreértettél, én nem azon akadtam fenn hogy a vegetarianizmust ítélik el úgy általában, hanem hogy az általunk fogyasztott ételeket milyen bőszen elemzik, szakértik, na ugyanez a húsról az úgy elmarad, érdekes...
2014. márc. 31. 22:20
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Persze. De hidd el, az agyonpermetezett, génmódosított és a szállítás közben vegyszerekkel beérlelt zöldségek és gyümölcsök se jobbak.
2014. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Hát, én imádom a húst, és én is tisztában vagyok azzal, hogy vannak érdekes dolgok.

De egy kis odafigyeléssel minden megoldható. Csirkéből nem veszem az óccsó teszkós változatot, a Metróban lehet kapni Tanyasi csirkét, drágább, de legalább BIO.

Igazából mindenből próbálunk olyat venni, amin látszik, hogy normális, de az ismerőseink gyakran szoktak hozni vadakat, halakat, házi kecskét, stb, és annak az íze semmihez sem fogható:))

2014. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!