Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg káros a mikróban...

Tényleg káros a mikróban melegített étel, ital?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, h megváltoztatja és az emberi számára felismerhetetlenné teszi az élelmiszereket, italokat-

2014. ápr. 2. 16:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Erről is ellentétes vélemények vannak, mint sok más dologról, én inkább nem mikrózok.
2014. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Hülyeség. Mindenre kitalálják. Számítógép, mobiltelefon, TV, sőt a tojásra meg a tejre is. Ennyi erővel a víz is káros, egyszer attól is meghalunk.
2014. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

hát nem tudom

nem rég találtam egy cikket, amiben azt írták, hogy a mikró által felmelegített étel a mikróból való kivétel után nem veszít a hőmérsékletéből, hanem épp, hogy szép lassan növekszik, még az után is, miután megettük

ezt eddig hülyeségnek tartottam, de pár hete betegen feküdtem itthon, és teát szerettem volna inni, beraktam a mikróba a vizet (így gyorsabb), nagyon forró lett a víz, így még hagytam hűlni, de még órák múlva is meleg illetve langyos volt

következő nap a tűzhelyen csináltam, mert így többet lehet készíteni, szépen felmelegítettem a vizet, bele a filter és a többi, kiöntöttem a pohárba és otthagytam hűlni,nagyjából fél órán belül már iható volt

ennél a pontnál gondolkodtam azon a cikken

lehet, hogy nincs benne semmi ártalmas, de ez elég ijesztő

2014. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes én eddig minden ételt fel tudtam ismerni melegítés után is.

Akik ilyeneket terjesztenek azok buták, mint a segg, és fogalmuk sincs a mikróhullámú sütõ mûködésérõl.

Õk pattintsanak kovakövet egy húsleves melegítéséhez, a normális embereket meg hagyják nyuodtan használni a technika vívmányait.

2014. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Hogyne persze, a mikró még a termodinamika törvényeit is felborítja...

Menjetek már a p!csába!

2014. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

Frequentator: Te se lehetsz valami okos értelmiségi ember a stílusod és hozzászólásod alapján.

Készített az emberiség nem egy olyan terméket, amit évekig/évtizedekig használtunk, aztán kiderült róla, hogy káros az egészségre, és be is tiltották.

Én nem adok senkinek sem igazat, pont azért, mert én sem tudhatom biztosan. Én egyik cikknek sem hiszek, mindegyik úgy és olyan érdekek alapján írja meg a saját véleményét, ahogy azt nem szégyelli.

2014. ápr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha bennfelejtem a teám a mikróban elég hamar kihűl...
2014. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Az butaság, hogy órákig forró marad a mikróban melegített víz. Én is ott melegítettem a teavizet és még sosem maradt meleg. :D


Én megmondom őszintén, nem hiszek minden divatos hisztériának, hogy a mikró megül, meg a tej, meg a cukor, meg a glutén meg meg meg... Ezek többnyire az antalvali kaliberű sámánasszonyoktól származnak, akik olyanok, mint egy modern kori szekta.

2014. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Csupán utálom azokat, akik f#szságokat beszélnek.

Biztosan voltak ilyen találmányok, a mikró pont nem az, ugyanis pontosan ismerjük a mûkõdési mechanizmusát.

Egészségügyi problámat sokkal inkább a mérgezõ felhasznált anyagok okoztak, lásd ólmozott benzin vagy azbeszt.

A mikró mikróhullámú energiát használ, ami az ételben található vízmolekulákat hozza rezgésbe, amíg be van kapcsolva.

End of story.

2014. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2014. ápr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!