Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hányás, hasmenés után milyen...

Hányás, hasmenés után milyen diétás kaját főzzek?

Figyelt kérdés
Végigment rajtunk (párom+én) egy virus, nagyon fájt a hasunk, hányás, hasmenés, minden. Amióta külön élek a szülőktől, nem volt még ilyen, tehát nem tudom mit kell ilyenkor főzni. Tyúkhúslevest főztem, de az nem valami laktató. Már elmúlt a vész, de még gyenge a gyomrunk, valami kímélő kaja kéne, de lakjunk jól és kapjunk erőre.

2014. ápr. 10. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem annó azt mondta egy orvos ha már túl vagy a nehezén akkor nem kell már az diéta. de ovatosan vissza kell szoktatni a gyomrot a rendes ételhez.(nekem ilyeneket javasolt)

rizs natur szelet kevés füszerrel(szárnyas húsból)

zöldséges tarhonyás hús

Húsos levesek

kolbászos levesek

paprikás krumli

rizskoh

tejbe rízs

tejszínes tészta

2014. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sima sült csirkemellre gondoltam rizzsel. Az biztos rendbe hozna.
2014. ápr. 10. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze jó lesz .
2014. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyomor és bél nyálkahártya károsodott, akkor részben az emésztőnedvek elválasztása romlik, részben a felszívódás is romlik. Emiatt fűszermentes, zsír- és fehérjeszegény, elsősorban keményítő-alapú szénhidrátot tartalmazó kímélő étrend javasolt. Főtt krumpli (kedvezően héjában főtt) villával széttörve, sózva, esetleg kevés vajjal. Hasonlóan jó a főtt rizs. Csirke húsa, elsősorban főve. Sárgarépa, alma reszelve nyersen, cukor nélkül, de esetleg por alakú C-vitaminnal meghintve. Jóllakni nem kell, mert keveset szabad csak enni az első napokban. A húsleves zsírtalanul és csak kevés benne főtt zöldséggel (főként csak sárgarépa). Pár nap után lehet az erjesztéssel készült tejtermékeket fogyasztani: joghurt, kefír. Az első napokban megfelelő sóbevitelre is szükség lehet.
2014. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindeképpen könnyű ételeket egyetek most, kerüljétek a túl zsíros és fűszeres dolgokat, tejet, tejfölt is hanyagolnám pár napig.
2014. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Natúr csirkemellet sütöttem rizzsel. Annyira jól esett, hogy ledőltünk aludni, most keltem fel, ilyen jól rég éreztem magam.
2014. ápr. 11. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem anyukám mindig pirítóst adott, sós vízben főtt krumplival, vagy esetleg tejbegrízt, az mindig helyretett engem:)
2014. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!