Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Frissen fogott polipot el...

Sarti16 kérdése:

Frissen fogott polipot el lehet késziteni? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Idén megyünk sartiba, és arra gondoltam hogy ha fonánk egy polipot ami ott gyakran elöfordul azt milyen elökészités után lehet fogyasztani?

Hallottam hogy puhitani kel amikor egy köhöz ütögetik ezt lehetne hejetesiteni glofolóval? Meg kell tisztitani nyilván a fejét le kell vágni de még valami?~a mosáson kivül.



2014. ápr. 28. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hé, ez nem hal, hanem polip!


Itt nincs fejlevágás.


Amit kell, hogy fejbevágod hogy megdögöljön, aztán felnyitod és kikotrod a beleit. Eztán az egészet átmosod, és máris olyan mint a boltban vett.

2014. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen :D akkor nem vágom le :) és mivan ezzel a puhitasos dologgal?
2014. ápr. 28. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Fejét levágni nem kell, az finom része! Fejbe vágni esetleg, hogy megdögöljön. Vagy valamit csinálni vele. Puhítani nem kell, de nem szabad túlfőzni, túlsütni mert akkor kemény, rágós lesz. A beleit kivenni, aztán kimosni és konyha kész is.
2014. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és ha már polip akkor szerintetek a földközi tengerben vannak mérgezö polipok ? Hallotam h létezik ijen vmejik oceánba...
2014. ápr. 28. 21:38
 7/12 A kérdező kommentje:
De tengerbe nem hiszemh vn de azért megkérdezem ha tudja valaki...
2014. ápr. 28. 21:38
 8/12 bumbi02 ***** válasza:
50%
Tudom, hogy pont nem a kérdéshez szólok hozzá, de mi az a glofoló?
2014. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem foghatod ki es eheted meg. Nem mellesleg amit a molonal fogsz, azt en nem ennem meg. Szennyezett. Szerintem ez egyaltalan nem jo otlet. Arrol nem is beszelve h nem olyan jo erzes szarra verni egy elo allat fejet!
2014. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Glofolo amivel a rántotthusit ütögeted :D

Más is fog ott polipot h megcsinálja, nem szennyezett ott a viz.

2014. ápr. 29. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!