Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tisztított víznek miért van...

A tisztított víznek miért van rossz íze? Lent részletesen

Figyelt kérdés
Édesanyámra anno rásózták egy Z betűs cég víztisztító gépét, a szokásos reklámszöveggel, hogy ez olyan hiper-szuper-extra-ultra-mega tiszta vizet csinál, hogy annak csodájára járnak az univerzumból. Viszont a gép által kreált víznek ilyen kesernyés mellékíze van, amit állítólag majd megszokunk, nekem azóta se sikerült, kifejezetten nem ízlik. Kérdem én, ha egy víz elvileg az éégadtavilágon minden szennyeződéstől mentes, akkor miért van íze? Anno a Tátrában ittam a kristálytiszta hegyi patakokból-forrásokból, na annak nem volt semmi íze. Valaki sötétítsen föl kérem, mert hülyének érzem magam :D

2014. máj. 12. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Ez elég furcsa, mert mi is tisztított vizet iszunk, de nem a Z betűs cég gépét használjuk. Nálunk semmi íze nincs a tisztított víznek.
2014. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Z-es egy nagy szutyok :D ismerősnek hasmenése lett a híres tísztitott vízétől :D
2014. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, erre voltam kíváncsi, akkor ezek szerint jól teszem, hogy maradok a sima csapvíznél :D
2014. máj. 12. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekünk már évek óta van víztisztítónk és nagyon elégedettek vagyunk a géppel. Igaz, nem a "Z" betűs cég gépéről van szó.

Az előbb megnéztem a "Z" betűs cég honlapján a víztisztítójuk belső felszereltségét. Kérdésed olvasásakor arra tippeltem ugyanis, hogy esetleg az ásványi anyag visszapótló patron általi "visszasózás" (ásványi anyaggal ellátás) ízét érzed, de ha jól láttam a weboldalon az ábrát, akkor abban a "Z" készülékben nincs is ilyen patron. Tehát akkor nem annak az ízét érezheted...


(Mi a saját gépünkbe tehetnénk ilyen patront, de már régóta nem teszünk, szerintünk felesleges. Amikor megvettük a készüléket, muszáj volt egy olyan ásványi anyag visszapótló patron is megvenni és beletenni, de azóta nem vettünk újat.)


Azt vettem észre a vízfogyasztók ízlelésén, hogy ugyanazt a (után)tisztított vizet nem észleljük egyformának!

(Volt egy ismerősöm, alkoholista, nagyon sokat dohányzó, ő keserűnek érezte azt a vizet, amit mások édesnek (?) vagy íztelennek éreztek (nem dohányzók, nem alkoholisták, esetenként vegák).


Amúgy én íztelennek érzem most a vizünket, de épp most cseréljük a sok szűrőt és a membránt, kíváncsi vagyok, hogy más ízt fogok-e érezni csere után.


Sajnos arra már nem emlékszem, hogy amikor az ásványi anyagos patron még tele volt, akkor milyen íze volt a víznek. Már 8 éve van meg a gépünk.


Szerintem azon is múlik, hogy az ember milyen ízűnek érzi a vizet, hogy alapból milyen a nyála pH-ja (pl. el van savasodva a szervezete), az ízérzékelése, stb.


Írtad, hogy a tiszta források vizét íztelennek érezted, így akkor valószínűleg a víztisztítótok vizét is íztelennek kéne érezned.


Nekünk is fordított ozmózisos (R/O) elven működik a gépünk, de jóval több elő- és utánszűrő van a gépen, mint a "Z" gépében.


Azért, ha már megvettétek, a helyedben utánajárnék, hogy jól van-e összerakva, vagy valami baja van-e, mert csak jó tiszta vizet inni. Hátha összerakási hiba fordult elő, vagy más megoldható probléma.

Nem tudom, hogy mikor vettétek a gépet, esetleg az is előfordulhat, hogy szűrőket és membránt kéne cserélni?


Szívesen adnék a mi vizünkből, hogy össze tudd hasonlítani az ízét a ti vizetekkel és a tátraival. :-)

Nincs a környezetetekben valaki, akinek van nem "Z" víztisztítója? Esetleg letesztelhetnéd azoknak az ízét.


Ilyen van nektek? [link]


Összefoglalva, szerintem a tisztított víznek egyáltalán nincs rossz íze általánosságban.

2014. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!