Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthetem-e? (Részletesen...

Feljelenthetem-e? (Részletesen alul)

Figyelt kérdés
A Gyász Plasztikban dolgoztam ma (első napom volt)és sem baleset védelmi oktatás nem volt, de a munka körülmények is gázosak voltak: tócsában álltam, forró műanyagokat kellet pakolni kesztyű nélkül, nem volt gépek használatával kapcsolatos bemutató, sem eligazítás. Arrogáns főnök (diák undor, hozzátenném diák munkán voltam). Ki rúgtak mikor a gyár mellet dohányoztam olyan alapon, hogy tilos. Sehol nem láttam felhívást a dohányzás ellen. Egyszeri figyelmeztetés SEM volt. Megláttak kirúgtak. Azt sem tudom, hogy a mai napom kifizetik-e. Mit tehetnék, segítségeket várok, feljelenthetem a biztonságos munkakörülmények elmulasztásáért ?

#munka #feljelentés #ipari park #szemét főnök #rossz munkakörülmény
2013. máj. 3. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróságon jelentsd fel őket.
2013. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom - kicsit fura szitu, hogy diákmunkán valaki fiatalon bekerül egy gyárba és rögtön az első napon előjönnek a problémák vele - nem színezed te ki kicsit az esetet? Mármint tudod egyáltalán mi a biztonságos munkakörülmény?

No nem a JP-t akarom védeni, de szerintem az orrod alá tolhattak egy csomó papírt aláírni amik közül az egyik valószínűleg a munkavédelmi lehetett, de szerintem ez is elég nyílvánvaló, hogy az ember az első nap nem dohányzással mutatkozik be a munkahelyén, pláne ha ott esetleg az egy gyár, ahol nem feltétlen biztonságos anyagok vannak a fal másik oldalán - na lehet, hogy ez (mások munkájának és testiépségének a veszélyeztetése) tett be a főnöködnek mikor kirúgott.

2013. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A gyár udvarán dohányoztam semmi veszély nem állt fent, sehol nem volt kiírva hogy nem lehet, és nemértem miértnem tudták annyival elintézni, hogy mondták hogy nem lehet és elnyomtam volna és mentem volna vissza dolgozni, mivel elég keményen dolgoztam, a szar munka körülmények ellenére is.
2013. máj. 3. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem keményen kell dolgozni, hanem eredményesen. Másrészről szokj hozzá, mert sok munkáltatónál ma már a felvételnél kizáró ok a dohányzás - vagy ha csinálod, ne a munkahelyeden. Ez van.
2013. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!