Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket tudnék készíte...

Milyen ételeket tudnék készíteni, amik 2-3 napig elállnak a hűtőben, és az sem árt nekik, ha 3 órára kiveszem onnan?

Figyelt kérdés
Vendégségbe szoktam vinni ételeket. Péntek este elkészítem, berakom a hűtőbe, de szombat reggel ki kell vennem 3 órára, mert annyi idő az út. Ilyen feltételek mellett keresek olyan ételeket, amik bírják ezt az utat, és ha péntek este elkészítem, még vasárnap este is meg lehet enni.
2014. máj. 20. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem pl. sült- és pirított húsok, zöldségköretek, főtt tojás, saláta (amik utána fogyaszthatóak bizonyos szószokkal, pl. ketchup, stb - ami nem igényel hűtést).


Ezen kívül olyan sütemények, mint kekszek, piskótatekercsek, muffinok...


Lehet csinálni szép szendvicseket, azok is elállnak ennyi ideig (hacsak a kenyér, kifli, zsemle maga nem szikkad meg ennyi idő alatt... de a friss elvileg bírja)

2014. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért egy hütőboxot vagy valami olyanba vidd amibe tudsz jégakut tenni. ha nincs akud akkor az üres ásvány vízes palackot töltsd meg vízzel és fagaszd le.Ezeket tedd az étel tároló dobozok közé.

töltött paprika

Pörköltek

Zsirban lesütött húsok( tarja,oldalas)

székely káposzta

rakott burgonya

gulyás leves

2014. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg minden jól átsütött, megfőzött készétel kibír 3 órás utat, főleg még a reggeli órákban.

valóban a pörköltek, tokányok, rizseshús, tarhonyáshús, tartalmas levesek, fasírtfélék, főzelékek, párolt zöldségek, rizsköret.Káposztafélék, pl dinsztelt, par.káp.

székelykáposzta,rakottkáposzta stb.

paradicsomos húsgombóc, mellé lehet főtt krumpli, amit a szószban majd fel lehet melegíteni.

A hűtőboxos javaslat nagyon jó, így biztosan nem szakad meg a hűtőlánc.

2014. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, egy hutovel szerintem is szamolj, foleg, ha itt a kanikula, mert egy perc alatt megromlik minden.

Olyan eteleket ajanlok, amiknek jot tesz, ha osszeernek egy kicsit: rakott es csoben sult zoldegek daralt hussal, rizzsel vagy tesztaval. Szaftos egytaletelek (pl.brassoi, gombaragu stb.). Pite (edes, sosan egyarant). Hidegtalas etelek (fasirtok, vagdalt, pastetom, terrine).

Tesztaszoszok, termeszetes kulon szallitva, nem elore osszekeverve a tesztaval .

Viszont egyet nem ertek: a vendegsegben, ahova fozol, nem mondjak meg elore, mit vigyel? Vagy felreertettem valamit?:)

Jo sutest!

2014. máj. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!