Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet lábosban rántottát /...

Lehet lábosban rántottát / tükörtojást készíteni? És natúr húst?

Figyelt kérdés

Kollégiumban lakom, egy darab kisméretű lábosom van. Lehet benne rántottát készíteni, vagy a serpenyő annyira specifikus aljjal rendelkezik, hogy lábosban képtelenség előállítani a serpenyős ételeket? És mi a helyzet a natúr hússzelettel? Mármint ha beleér egyáltalán, meg lehet csinálni?


Tudom, rém idiótán hangzik a kérdés és ennyi idő alatt vehettem volna egy serpenyőt, de komoly megszorítások vannak, spórolok. Csoda, hogy egyáltalán van két tojásom!



2014. ápr. 30. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy meg lehet csinálni, ha elsőre leragad legközelebb használj kicsit több olajat.
2014. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár fazékban is készülhet. Az edények alakja csak célszerűség miatt változatos. A serpenyőben annyival könnyebb a dolgod, hogy könnyebb alányúlni az ételnek mondjuk lapáttal. Lábos, fazék meredek fala rántottához nem praktikus, de egyébként mindegy. Ma zománcos serpenyőt nem lehet kapni, pedig azt szeretem. Nekem abban még nem égett le semmi, de tapadás-mentesnek mondottban már sikerült.
2014. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de tegyél alá kicsivel több zsiradékot.
2014. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedves párom is , ha csak magának készít rántottát, egy kislábasban csinálja, de tükörtojást is.

Konkrétan nem ragad le, mert tesz alá rendesen zsiradékot, de azért be kell áztatni és úgy tudom csak kisikálni a tojásos lábaskát.

Vagyis lehet bármiben, tényleg a praktikussági okok miatt használunk különféle edényeket.

2014. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja a húsra nem válaszoltunk, de arra is érvényes. ha a szelethús nem is férne bele, kisebbekre vágva vagy csíkozva zsiradékon megfuttatva, majd egy pici vízzel

fedő alatt tudsz natúr húst is készíteni, illetve akár pörköltfélét is.

2014. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a választ mindenkitől, új dimenziókat nyitottatok meg nekem ezzel! ♥
2014. ápr. 30. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Perszehogy lehet, nekem apum mindig abban csinálja a rántottát. Koliban az egyik szobatársamnak is az az alap, meg is kérdezte én miért serpenyőben csinálom.


de egyébként ha lesz egy kis pénzed eurosban én 870-ért vettem egy serpenyőt még tavaly, azóta sincs baja :)

2014. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!