Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van a palackozott...

Miért van a palackozott ásványvizeken lejárati idő, holott a reklámokban azt mondják, hogy 1000 éve a föld alatt van?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 12:48
 1/7 anonim válasza:
28%
mert tesznek bele tartósító szert és hogy többet vegyünk belőle és hogy jobban igyuk mert lejár
2009. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
hát biztos van benne vmi sz@ar mert hát ha azt nézzük a patakban a víz se romlik.csak az ilyennyomorék csapvíz és a palackozott.Hát biztos kell vmi anyag bele ami frissen tartja.mert ki tudja miket raknak bele
2009. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

amúgy meg tudtommal mindenre rá kell írni egy lejárati időt,azt mégse írhatják,hogy 3009-ben fog lejárni XD

Meg amúgy gondolj bele,a sima csapvíz se romlik meg,de ha belerakod egy üvegbe,lezárod, az már némi idő után nem lesz olyan,mint mikor frissen ereszted.

2009. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bár tudom, hogy nem pont palackozott ásványvíz, de nyáron egy áruházi raktárba dolgoztam, ahol csak azért öntettek ki velünk csomó dobozos üdítőt, mert nem volt rajta szavatossági idő :D Pár hete hallottam, hogy a veszteségesen állnak :D
2009. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elözöek irtak egy pár hülyeséget, az ásványvizekbe se (meg más palackozott vizbe se) tesznek semmit!!!!!!!!!!

A lejárati idö CSAK AZÉRT VAN megadva, mert az EU szabvány szerint MINDENNEK KELL lenni lejárati idejének - igy egyszerüen ráirnak valamit. (A só is lejár, pedig az is évezredekig jól el van romlás nélkül)

2009. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A víz megromlik. Ha szabadon van (szabad ég alatt), akkor algásodni kezd. A patakban nem "ugyanaz" a víz van most, mint tegnap. Ha ugyanaz lenne, (mint pl, egy tóban), akkor algásodna. Az akvárium vizét is cserélni kell.


Persze a palackozott víz nem romlik meg, de egyfelől ha nem zár 100% tökéletesen a kupak; így elmehet a szénsav hosszú idő után, az oldott ásványokra is hat a napfény; ha jól tudom, na meg állítólag a szénsav reakcióba lép a műanyag üveggel, így egy 10-15 éves ásványvíz már nem az igazi.

Persze a mentes valamivel tovább bírhatja, de az sem biztos, hogy annyira jó lesz 10 év múlva.

2009. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már találtam a munkahelyemen a raktárban rakodás közben több éves kék kupakos vizet, amiből kiment már a szénsav. Ahogy fentebb írtátok, a vízben levő anyagok kémiailag megváltoznak. Ezért van szavatossági idő rá.
2010. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!