Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejbegríz vagy tejberizs a...

Tejbegríz vagy tejberizs a kalóriakímélőbb?

Figyelt kérdés

Nem, számolok kalóriát, de ezért mégis jó lenne ha lenne valami halvány tudomásom a tejbegríz illetve a tejrizs kalória tartalmáról. Kisgyermekes vendégek jönnek és tudom, hogy a gyerekek mindkettőt nagyon szeretik (eléggé finyás típusok). Akkor melyiket ajánlanátok? A tejberizst basmati vagy barna rizzsel lehetségesek-e? Mivel tudnám helyettesíteni az "ellenségeket"? Milyen tejet vegyek? Cukor nád vagy barna cukor legyen? Receptet tudnátok csatolni?

A válaszokat köszönöm! :-)



2014. máj. 21. 15:38
 1/9 anonim válasza:
és akkor ezt miért a fogyókúra kategóriába írtad?
2014. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Közel egyforma.


Rizs, gríz: mindkettő komoly vércukorszint emelkedést okozó keményítőforrások.

Gríz: glutén tartalmú

Tej: nagy inzulinválaszt kiváltó (írom ám az okokat miért nem esszük)


Nádcukor = barnacukor, nagy vércukorszint emelkedést okoz


A válaszom az, hogy mivel az ilyen ételeket fogyasztó gyermekek közül kerülnek ki a cukorbeteg és autoimmunbeteg, hormonzavaros, elhízott gyerekek, ezért kérlek szépen nagyon alaposan gondold át tényleg ilyet adsz-e nekik.


Nincs jogom beleszólni, de adjatok nekik gyümölcsöket.. Ne engedjétek hogy a mocskos iparok elérjék amit akarnak, eladják nektek a semmitérő termékeiket mint 'élelmiszerek' és megbetegedjetek ezektől. Ezt akarják, kérlek legyetek engedetlenek, a saját érdeketekben!


Köszönöm, és vigyázzatok magatokra, vigyázz a gyermekeidre!


Sose feledd: nem az az ellenség amit el akarnak hitetni, ha közben ártatlannak tartott hétköznapi dolgok ugyan azt a hatást kiváltják a testünkből, akkor azok is károsak lesznek, csak ezt nem szokás így hangoztatni.

2014. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, kicsit elgondolkodtam... Eszembe jutott a zöldségfasírt és talán a burgonya ötlet (az utóbbit nem ám a olajos fajtába, hanem a tepsis szépen megfűszerezettbe). Gondolkodom, de tényleg köszönöm a válaszodat. :-)
2014. máj. 21. 15:53
 4/9 anonim válasza:

Sokkal természetesebb és jobb lenne igazából.


A tejbebigyók csak a változatos étkezés látszatát keltik, olcsók és mondjuk laktatók, de hát ennél muszáj tovább gondolni a dolgokat. Anyáknak pedig nagy felelősség is!


:)

2014. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amilyen vagyok, tuti bepróbálkoznék a kókuszkrémmel... Kókuszreszelék (darált és egész is) vagy kókuszliszt, víz, citrom, citromhéj, sok mazsola, vanília mehet bele dió, mandula... Csak össze kell keverni. Valamivel még lehet, hogy édesíteni kell (mézzel a legfinomabb, túlzásba nem kell vinni, hisz ott a mazsola). Én nagyon szeretem, nekem ez van tejberizs helyett, az közel nem esne olyan jól, ha nincs is kifejezett allergiám, de a testem érzi, hogy nem az igazi s én hallgatok rá.
2014. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A zöldségfasírt jó dolog :) Jobb is, ha nem szoktatja rá az ember a kicsiket az édességre. Ételként legyen is rendes étel, én ilyen laza kis nassra gondolva írtam a kókuszkrémet, az embernek ilyesmire is van igénye olykor, ez önmagában nem baj. S ha egy gyerek tejberizst akar, nem biztos, hogy a zöldségfasírt megfelel neki, főleg, ha finnyás. Nem tudom, mire szoktatták őket...
2014. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha egy vendég kisgyerek kap egyszer a vendégségben egy kehely gyümölcsös tejberizst, az ég egy világon semmi ártalmasat nem teszel vele.

És cukkinifasírttal nem fogsz nekik nagyon a kedvükbe járni, esetleg a desszert előtt.

Azért nem kell túlkomplikálni egy gyerekes vendéglátást szerintem...

2014. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Jaaa hogy vendéglátás.


Akkor kicsit túlbonyolítottam a kérdést, bár a zöldséges finomság jobbnak tűnik, de ha ők esznek tejet akkor nyugodtan mehet nekik. Mert úgyis eszik.


Akkor nem szóltam! :))))

2014. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:-)))))
2014. máj. 21. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!