Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A borsmentából mit lehet...

A borsmentából mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy ismerősömtől egy kevés borsmentát, és kiültettem a szabadba. A sok esőzésnek köszönhetően az ötszörösére nőtt.
2014. máj. 24. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Teát, szörpöt, sütit ízesítés is csinálhatsz belőle.

De a neten találhatsz recepteket.

2014. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mojito, virgin mojito, mentás limonádé, menta tea, mentás rizs, mentás bodzaszörp, citromos mentás szósz (halhoz, zöldséghez)...

De csak ha szereted a mentát. Én szeretem, és már nekem is növekszik kettő az erkélyen. De pl. anyám utálja, azt mondja fogkrém íze van (ami nem igaz, mert a fogkrémnek van mentaíze :D ), és a szagát sem szereti. Én viszont imádom a mentás fagyit, és még a gyümilevesbe is bele mernék tenni egy levélkét, vagy hús mellé csinálnék vagy akár salira kapros-mentás szószt, kis sóval, borssal, pár csepp citromlével, esetleg petrezselyemmel ha van, ez főleg fehér húsokhoz lehet jó, de pici menta kell csak bele, könnyű túlzásba esni. Süti és torta receptek is van, de fejből azt nem tudok, ráguglizni meg te is tudsz :)

2014. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 25. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!