Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen salátarecepteket ismertek?

Milyen salátarecepteket ismertek?

Figyelt kérdés
A párom leadta a rendelést, hogy a krumpli és franciasaláta mellé valami finom zöldsalátát is csináljak :) Csak nem igazán tudom eldönteni, hogy milyet.
2014. máj. 25. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Válogass kedvedre:

[link]

2014. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a legjobban a mindent bele ízlik a családnak. Tobb színű kaliforniai paprika, paradicsom, koktél paradicsom, uborka kb egyformara vágva, so, bors ra, apróra vágott vöröshagyma es fokhagyma, petrezselyem.
2014. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy jó Sopszka saláta?
2014. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gorog salata a kedvencem, fetaval, tobbfele a olajbogyoval es koktelparadicsommal.

Ezenkivul van egy sajat krealmanyom: jegcsapretket, kigyoubit, kaliforniai paprikat reszelek es osszekeverem natur, kicsit sozott-borsozott joghurttal, amihez egy kis atpaszirozott fokhagymat is keverek. Hutobe teszem 30percre es kesz. Vacsira szuper.

Szinten imadom: koktelparadicsomot felezek es osszekeverem konzerv, teljesen natur szeletelt gombaval es konzerv kukoricaval,illetve sima, vekonyra csikozott csirkemellsonkaval. Reszelek a tetejere trappista, gouda vagy edami sajtokat, ha eppen van itthon akkor egy kis fustolt sajtot is. Fuszerezem, kicsit hutom es kesz.:)

2014. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, ha tenyleg konnyu salira vagyom, akkor a paradicsomsali, az uborkasali vagy a sima jegsalata az alap ecetes vagy mustaros ontettel. Ezek nem laktatoak kulonosebben, inkabb frissito koretnek jok.
2014. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a Fradi drukker saláta a menő: saláta (az a jó, ha többféle), reszelt répa, lilahagyma, paprika (minél több színű, annál jobb!), paradicsom, aztán, ami éppen akad otthon: apróra vágott karfiol,retek, rukkola, sajt, kukorica, uborka stb. Ami nálunk változik, az az öntet. Nekem talán a mézes-balzsamecetes vinaigrette a kedvencem (csak tálalás előtt önts a salátára, különben szotyakos lesz!), de szeretjük még a joghurtos-zöldfűszeres öntetet is, meg valamikor a boszorkány sali öntetét ( [link] is variáljuk. Azt lenne érdemes megkérdezni a férjedtől, hogy milyen öntetet szeretne a salátájára, és mennyire tartalmas salit szeretne.
2014. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mozzarella-paradicsom-rukkolasaláta, friss bazsalikommal vagy oregánóval, olívaolajjal


Trüffelolajas párolt gombasaláta, citromlével megöntözve, díszítésnek fél karika citromokat is tehetsz bele


Szőlő-alma-pirított dió-brie/camembert saláta (én ezt tálaláskor egy egész pici felforrósított vajjal szoktam meglocsolni)


madárbegysaláta, sült borsos, sózott körteszeletek, gorgonzola, esetleg dió


cukkini, uborka, zöldsaláta kapros-fokhagymás olívaolajas öntetben


Zöldbabsaláta pirított füstölt tofucsíkokkal, szezámmaggal, szezámolajjal

2014. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül koktélparadicsomot, kaliforniai paprika csíkokat, répacsíkokat, lilakáposztát, jégsalátát, avokádót és fetasajtot raktam a salátába. Egy olívaolajos ecetes öntetet kapott. Egész jó lett.

De majd sorban ki lesznek próbálva azok is, amiket ti írtatok :) Én imádom a kapros öntetes görög saláta szerű salátát, a párom szereti a paradicsomot, paprikát, uborkát olajos ecetes öntettel, és legtöbbször ezek vannak felváltva, de olykor, mikor már nagyon unom csinálok mindent bele, meg "ami épp akciós vagy szimpatikus volt" salátát :) Most is ez történt végül.

2014. máj. 26. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!