Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Barátnőmmel akartunk energiait...

Barátnőmmel akartunk energiaitalt venni és megkérdezték, hogy vagyunk e 18ak mondtuk hogy nem és visszaküldtek minket. Miért nem lehet 18 év alatt energiaitalt venni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
De lehet pedig.Iskolában is árulnak a büfében.
2009. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
lehet venni 18 év alatt.Én ma vettem Red bullt.
2009. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Nem tudom elég érdekes, ezt sztem bolttól is függ. Én már tudok venni, de nálunk is van olyna bolt pl. sppar ahol nem lehet.
2009. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2009. november 1-jétől nagykorúsághoz kötik az energiaital megvételét. Köszönhető ez a sok 12-13 éves hülyegyereknek, akik alkohollal keverték, és egészségi gondjuk származott belőle. Ez sajnos mindenkire kihatott, én 17 évesen nem vehetek egy energiaitalt.

Bár, az a fura, hogy egy Tuskó-ba sincs kiírva, csak mindenki mondja, hogy nem lehet. Hmhm...

2009. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha november 1-től tényleg nem vehet fiatalkorú energiaitalt, akkor megint csak gratulálni tudok annak, aki ilyeneket kitalál és bevezet. Alkoholt ugyanis amúgy sem vehet 18 éven aluli személy, következésképpen csak akkor tudja keverni a kettőt, ha alkoholhoz "valahogy" hozzájut. Semmi más nem történik, csak az, hogy ezután az energiaitalhoz is "valahogy" kell majd hozzájutniuk, mert megvenni csak úgy nem tudják, de hát könyörgöm, az alkoholt is megoldja, nem? Akkor meg úgyis hozzá fog jutni az energiaitalhoz is! Akkor meg minek tetszett megtiltani nekik, hogy megvegyék a boltban???
2009. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hát ez fura, nálunk a suli büfében is árulnak...
2009. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem lehet, mert nem való egy gyereknek energiaital!
2009. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Evelynn válasza:

de furi... én nem hallottam h korhoz lenne kötve.. de ha azt mondjátok biztos úgy van...

mondjuk én már vagyok 18, szal engem nem érint. :D

de rossz a kisebbeknek!!

Én is ittam 16, 17 évesen, és utáltam volna ha nem vehetem meg... de szar... :(

2009. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam,de jó ez a rendelet.A mai gyerekeket úgyis annyi behatás éri amitől hiperaktívak,agresszívek lesznek.Sehol nem láttam ezt kitáblázva.
2010. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg csak valami urban legend. Egy két helyen cikkeznek róla, de sehol nem hivatkoznak konkrét rendeletre. Egy helyen van egy idézet egy fogyasztóvédőtől, de abban sem erről van szó, hanem csak simán nyilatkozik. Ha valaki talál hivatalos álláspontot, linkelje ide.


(hozzátenném, mi forgalmazunk nagykerszinten 4-5 féle energiaitalt és semmit sem hallottunk erről - szemben van egy italnagyker, ott sem tudnak róla, de majd hétfőn rákérdezek)

2010. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!