Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Piacon mennyiért tudom eladni...

Sowilo kérdése:

Piacon mennyiért tudom eladni a házi eperlekvárt? (ritka fajta)

Figyelt kérdés

Van az udvaron két darab eperfa, de nem a hagyományos lefele konyuló eperfa, hanem egy 10 méter magas ázsiai fajta, 3-5cm nagyságú fekete termésekkel. Régen elterjedt volt itthon, de azóta szinte teljesen eltűnt, ritkaságszámba megy.

[link]


Rengeteget terem minden nyáron, naponta 2-3 kilót le lehet róla rázni. Szerintetek ha lekvárt főznék belőle, mennyiért vinnék kilóját? Ezret megér?


2014. jún. 3. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennek finom a lekvárja? Mert ez nem olyan savanykás gyümölcs, még sosem ettem lekvárnak. Nyersen nagyon szeretem, bár inkább a fehér fajtát. A lekvárhoz tenni kell citromot vagy valami savanyító szert? Hogy megér-e 1000 ft-ot, attól függ, milyen lesz a végeredmény, mennyire kemény az állaga, lehet-e használni sütiben és hogy hol tudod eladni. Pesten vagy a Balatonnál, Hévízen, ilyen turista részen biztosan még többért is el lehetne. Számít a csomagolás design is, szép üveg, cimke, stb. De kell hozzá OÉTI engedély is.
2014. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon savanyú :S szerintem nem tetszene sok embernek, nem hiába nem elterjedt már.
2014. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az érett szemek nem savanyúak. Szerintem azért nem közkedvelt fa, mert azonnal hullajtja az érett gyümölcsöt, ami ronda ha nincs összeszedve, a kutya meg telefossa tőle az udvart. :) Fehér verzió is van itt, de az nekem nem jön be, ízetlennek érzem.


Most egy kis adagot főztem belőle, de nekem ízlik. Se cukor, se savanyú nem kellett bele, pont jó lett tisztán. Bár még meleg, majd ha kihűl leellenőrzöm újra. Az állaga nem valami kemény, épp kenhető. A süteményekhez nem értek, nem tudom, lehet-e hozzá használni.

2014. jún. 3. 21:58
 4/5 anonim válasza:
Ez olyasmi mint a szeder?:)
2014. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hasonló. A Dunántúlon szederfának is hívják. :)
2014. jún. 25. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!