Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a lapcsánka egyszer...

Mi az a lapcsánka egyszer mondta egy haverom hogy az valami nagy magyar étel én még soha nem hallottam róla finom ettetek már? Hogy néz ki?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:

krumplis-lisztes alapú olajban kisütött sós fánk szerűség. Sós-borsos jellegű,nem édes.

Meg lehet ugyan enni ,de nekem nem a kedvencem.És nem hinném hogy Magyar étel.

2014. júl. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
A szlovákoknál is elterjedt, Pesten inkább tócsninak hívják. Részemről nyami.
2014. júl. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont ma csináltam hirtelen felindulásból. reszelt krumpli liszttel, tojással, ízlés szerit reszelt hagymákkal, fűszerekkel.

nokedliszerű massza, amit kanállal kell forró zsiradékba szaggatva kisütni, kissé ellapítva. nálunk rántotthús alakja lesz :)

Hívják tócsninak, lapcsánkának, lepcsánkának, cicegének, macoknak... stb. A környező országokban is mindenhol ismerik, csak a tájnyelvi elnevezése más és más, de a lényeg ugyanaz.

Nagyon finom mellesleg.

2014. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!