Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fagyasztott víz meddig fogyasz...

Fagyasztott víz meddig fogyasztható, meg tud e romlani?

Figyelt kérdés
Mivel az utcánkban ihatatlan a víz és a vízművesek nem tesznek semmit, kénytelenek vagyunk vagy ásványvizet vagy ami sokkal olcsóbb vízszűrőn átengedni a vizet, amitől így nem vagyunk betegek, és az íze is jobb, és úgy szoktam hogy fogok egy 5 literes üdítős üveget, amit háromnegyed részig töltök szűrt vízzel, majd beteszem a fagyasztóba, és ha megfagyott akkor kiveszem, öntök rá szűrt vizet, és várok picit majd leöntöm és beteszem a hideg vizet a hűtőbe, a jeget ami megmaradt meg vissza a fagyóba, aztán majd ha elfogy a jég teljesen újból lefagyasztok egy nagy adaggal.. most csináltam ilyet először, és tegnap előtt meg tegnap hűtöttem a jéggel vizet és arra lennék kíváncsi hogy ha pl akár egy hétig sem fogy el a jég, lehet-e tőle bajunk vagy lehet e egy idő után annak a jégnek rossz íze ott a fagyóban? ez úgy gondolom mint ha pl egy pohárban otthagynék az asztalon két napig vizet, egy idő után fura állott íze van, és arra lennék kíváncsi hogy fagyasztott vízzel ilyen fordulhat-e elő? ha kiveszem és öntök rá vizet, majd leöntöm róla és egyből teszem vissza...

2014. júl. 23. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
ha fagyasztóban van semmi baja nem lesz nyugi
2014. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
A fagyasztott vizet (ezt mások JÉGnek hívják egyébként) akár évezredek múlva is megihatod. :)
2014. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért fagyasztasz le 3 liternyit.

Mert amikor kiveszed a fagyóból és felöntöd vízzel, meg leöntöd róla, na azt a vizet is a hűtőbe teszed.

Nem lenne egyszerűbb, ha a szűrt vizet egyszerűen a hűtőbe tennéd?

2014. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
gyorsabban van hidegvíz, főleg nyár közepén... emígy várni kell még lehűti a hűtő a vizet, de az a nagy mélyfagyasztóládában egy éjszaka alatt csontáfagy aztán nem kell várni még lehül a hűtőben a víz hanem csak öntök a tetejére vizet és összerázom és kész is a hidegvíz
2014. júl. 23. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!