Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi tud elromolni a fagyasztott...

Mi tud elromolni a fagyasztott leveles tésztában? Ha már fél éve lejárt a szavatossági ideje, akkor eldobhatom, vagy még próbáljam meg, hogy milyen az íze? Ha nem savas még fogyasztható?

Figyelt kérdés
liszt, margarin, só, víz van benne
2009. ápr. 6. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

megromlani nem fog. a fagysztott dolgok nem tudnak megromlani.


Nyugodtan megeheted, csak valószínűleg nem lesz íze, textúrája, állaga, leginkább egy marék takonyhoz fog hasonlítani.


Nem megyek bele, hasonló kérdésnél már leírtam, de a fagysztás során fizikai folyamatok mennek végbe, amik a termék élvezeti értékét rombolják, erről szól a szavatossági idő. de megromlani nem fog.

2009. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja, nyugodtan megehetitek. Ha furcsa, kidobod.
2009. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Fontos tudni, hogy különbség van a "Fogyasztható" és a "Minőségét megőrzi" felirat között.


A Fogyasztható azt jelenti, hogy a megadott határidő után egészségügyi kockázata van a termék elfogyasztásának. Tehát rosszul lehetsz vagy megbetegedhetsz tőle.

A Minőségét megőrzi azt jelenti, hogy a megadott dátum után is jó lehet az adott termék, saját belátásodra (felelősségedre) bízza a döntést, de csak az adott időpontig garantálja a gyártó a termék minőségét.

2009. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Angolul azt írják: "legjobb" április 5 előtt. Ha lejárt a szavatosság az azt jelenti, hogy nem mehetsz panaszra, ha már nem olyan. De ha még jó, akkor fogyasztható. Ők negyedévre garantálják. Attól lehet jó egy év múlva is akár.
2009. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na megsüttem és semmi baja. Finom lett.

Érdekes, hogy már rég lejárt és mégis ehető. Na persze ha lett volna benne egyéb is ami igazán romlandó kérdezés nélkül dobtam volna ki.

Köszönöm a válaszokat, csak azután kezdtem neki, ahogy elolvastam őket :-)

2009. ápr. 6. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!