Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok koffein van benne?

Sok koffein van benne?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon izlik a nescafé crema instant kávé, és nem csak napközben, hanem este is innám. csak nem tudom, hogy 1 kis kávés kanálnyi adagban mennyi koffein van?? de ha most nem a cremat nézzük, akkor egy sima instant koffeines kávét nézzük... Tudom igyak inkább koffeinmentes kávét, de ez akkor is érdekelne!!!! :DDD Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

2014. aug. 28. 01:34
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


"Bár sokan nem tudják, az instant granulátum ugyanúgy 100 % valódi kávéból készül, mintha te főznéd meg otthon. Nem tartalmaz hozzáadott anyagokat; a különbség csupán annyi, hogy előre lefőzik neked. Így amikor a granulátumhoz forró vizet öntünk, ugyanolyan ízletes, jó minőségű kávét kapunk, csupán egyszerűbb és kényelmesebb módon."


Itt mondjuk valamivel kevesebbet ír, mint a rendes kávéra:

[link]


Szóval a Wikipédia szerint 30-50mg van 100ml-ben. (Gondolom megvan adva a nescaféd dobozán, hogy mennyit kell 100 ml vízhez hozzáadni. Én nem vagyok nagy kávés...)


Konkrétabbat nem találtam.

2014. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm :)
2014. aug. 28. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Napközben és este már inkább ne igyál. Sokaknak ugyan LÁTSZÓLAG nem árt az esti kávé, és azt mondják, ugyanúgy alszanak tőle. Ez akár igaz is lehet, csak éppen az alvás a regenerálódásért felelős, és azt meg hátráltatja a felélénkült anyagcsere, amit a kávé okoz. Tehát jó lenne, ha alvás előtt 8 órával már nem kávéznál.
2014. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor marad a koffeinmentes kávé estére!!!! :)
2014. aug. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!