Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fekete és zöld teából (szálas)...

Fekete és zöld teából (szálas) mennyi az ajánlott, egészséges napi mennyiség?

Figyelt kérdés
Én csak vizet meg teát iszok, de félek, hogy ekkora mennyiség már nem egészséges. Általában 2x350 ml fekete és ugyanennyi zöldet szoktam, plusz valami ízesítettet vagy gyógynövényteát. Nem sok ez a mennyiség?

2014. szept. 7. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az angolok szerintem még többet isznak. Az egyéni érzékenység változó. Napi 500 szárított teafű elrágcsálása már betegséghez vezet. Ha egyébként nem okoz alvásromlást, alvászavart, akkor a bevitt koffein még nem kóros adag. Mindenesetre vese ultrahang vizsgálat ajánlatos (vesekövesség miatt).
2014. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Amennyiben nem vegyszerezett teát iszol, vagy jól meg van mosva a tealevél, ne aggódj, nem bírsz meginni annyit, hogy egészségtelen legyen. A tea sok fontos ásványi anyagot tartalmaz és van benne vitamin is, meg koffein. Nekem van ismerősöm aki teatermesztő, tőle szoktam venni TeaLEVELEKET és azokat szoktam elkészíteni, napi 1-1,5 litert szoktam inni, mert imádom a teát, szoktam hozzá citromot, narancsot, vagy egyébb gyümölcsöt/annak a levét adni, mert szeretem a változatosságot. Ami óta ilyen sok teát iszom negatív dolog, hogy ha túl sokat rakok mondjuk egy erősebb szagú gyümölcsből, akkor annak az illata/szaga egy ideig megmarad a számban, de pl azóta erősebb a körmöm és a hajam is, meg a koffein is feldob, de természetes módon, úgyhogy ne aggódj, igyál amennyi jól esik :)
2014. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!