Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezek milyen gombák?

Verde kérdése:

Ezek milyen gombák?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Az erdőben sétálva találtam ezeket a gombákat, valaki megtudná mondani, hogy milyen gombák? Mindkét gomba kalapja kissé nyálkás tapintású. Természetesen nem fogyasztom el, csak kíváncsiságból kérdezem.



2014. szept. 13. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
aki nem ért hozzá teljes bizonyossággal nem tudja megmondani, de ha valóban érdekel vidd el őket egy piacra, szokott ott lenni egy gombaszakértő, neki ha bemutatod, megvizsgálja.
2014. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A repedt lemezekből kicsorduló fehér, tejre emlékeztető lé alapján mindenképp a Tejelőgombák családjába tartozik. Azokon belül engem leginkább a Pelyhes Keserűgombára emlékeztet, bár tekintve, hogy több hasonló faj is található a családon belül, ezt nem tudom biztosra mondani. A gombacsalád nagy része a keserű és/vagy csípős íz miatt étkezésre alkalmatlan, esetleg enyhén mérgező.


[link]


Remélem segíthettem :)

2014. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Kiegészítés: a második gombafaj szerintem egy elöregedett Húsbarna Pénzecskegomba. Ez a faj ehető, de csekély étkezési értékű. Gyakran terem seregesen.


[link]

2014. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2015. júl. 9. 07:39
 5/5 anonim ***** válasza:
én nyem szoktam leszedni ilyet az erdőben.
2015. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!