Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A képen látható gombák szerint...

A képen látható gombák szerintem őzláb és mezei csiperke gombák. Nem téveszthetők össze valamelyik mérges gombával?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. okt. 28. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Vidd el gombavizsgálóhoz, van minden piacon.
2013. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én itt csak őzlábgombát látok,mind olyan mint az első képen.Azt viszont nyugodtan megeheted,ilyet én is szoktam szedni.
2013. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.4. és 5. linken jól látszik a mezei csiperke. Na mindegy, mostmár kirántottam és ettem mindkettőből.
2013. okt. 28. 12:28
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
68%
Azért gyakorikérdéseken feltenni ilyen kérdést, ahelyett hogy megnézetnéd piacon... Szeretem én is a szerencsejátékot, csak én inkább pénzben játszom, mint egészségben..
2013. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A piaci gombavizsgáló nem jó semmire. Meg van adva neki, hogy kb. 10-féle gombát engedélyezhet, a többit pedig kidobatja veled, függetlenül attól, hogy ehető gomba-e vagy sem.
2013. okt. 28. 13:55
 6/7 doboszoli ***** válasza:
76%
A "piaci gombavizsgáló" arra való, hogy az ilyen kérdéseket itt feltevők ne haljanak meg, családostól. Amúgy más semmire'
2013. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

"A piaci gombavizsgáló nem jó semmire. Meg van adva neki, hogy kb. 10-féle gombát engedélyezhet, a többit pedig kidobatja veled, függetlenül attól, hogy ehető gomba-e vagy sem."


Csak hogy tiszta legyen. Egy-egy helyi piacon a gombaszakértő pontosan tudja milyen ehető gombákat van esélyed begyűjteni frissen. ami azon a környéken nem él meg ahol bevizsgáltatod, akkor az nem lehet frissen szedett gomba, szóval alapból kidobatja veled.

Másik fontos dolog, ha csak egy olyan gombát talál a kupacban ami mérges, vagy feltételezhetően már emberi fogyasztásra alkalmatlan, akkor az egész kupacot ki kell dobd ha nem akarod szinte biztosan megmérgezni a családod, vagy azt akinek enni adsz belőlük. A frissen szedett gombát csak frissen lehet fogyasztani. Ha egy gomba nem mérges gomba, akkor is hamar megromlik és romlott élelmiszert nem egészséges elfogyasztani.

2015. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!