Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem ehetek nyers zöldséget és...

Nem ehetek nyers zöldséget és gyümölcsöt az allergiám miatt. Mivel pótolhatnám a vitaminokat, ha nem akarok gyógyszertári vitaminokat szedni?

Figyelt kérdés

#zöldség #gyümölcs allergia
2014. szept. 22. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen allergiád van?

Párold, főzd, grillezd, turmixold és edd úgy.

2014. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha csak nyersen nem eheted, akkor párold vagy főzd meg.
2014. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Mondok jobbat: teljesen mellőzd az étrendedből a tejtermékeket és voilá, megszűnik az allergiád. És újra ehetsz zöldség-gyümölcsöt.
2014. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Milyen allergiád van pontosan?


3-as!


Ezt honnan veszed?

Elég nagy gyakorlatom van étkezési dolgokban, ilyet még nem hallottam.

2014. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En meg olyan allergiások nem hallottam, ahol nyersen nem ehet az ember gyümölcsöt es zöldséget, feldolgozva viszont igen....
2014. szept. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Kedves 4-es,


Több helyen is olvastam, hogy kimutatták hogy összefüggés van a tejtermék fogyasztás és az allergiás panaszok között, illetve akik mellőzték étrendjükből a tejtermék fogyasztást azoknál a korábbi allergiás tünetek megszűntek. Itt allergia alatt nem a kazein-laktóz érzékenységre gondolok, hanem a "többi" allergiára (szőr, virágpor, étel).

2014. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most a tej a nagy mumus :)

Nem kell bedőlni minden "divatnak".

Régebben a vaj volt, most meg csak vajat szabad enni, margarint nem.

Majd biztos két év múlva azt halljuk, hogy tejet kell inni.


Egyébként én sem értem, hogy az milyen allergia, hogy csak nyersen jelentkezik mindentől, de feldolgozva már nem.

2014. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én legalább 15 éve nem fogyasztok tejet, sőt semmilyen tejterméket (laktózérzékenység miatt); és semmi sem múlt el egyéb allergiáim közül.

Logikusan nem is képzelhető el, hogy tej elhagyása befolyásoljon bármiféle egyéb allergiát.

Pontosabban ha befolyásolja, akkor súlyosbítja, a kálciumbevitel csökkenése miatt.


Persze manapság sok marhaságot összeírnak bizonyos lapok.

2014. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyümölcs/zoldsegben kozek nincs annyi vitamin mint hiszik.
2014. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a vegyszerekre vagyok allergiás amivel permetezik a zöldségeket és a nyümölcsöket, ìgy csak feldolgozva fogyaszthatom őket vagy még a biot. De a biotól is néha bedagad a torkom. Mostanság már a penészes sajt és a méz is kivált ilyen reakciót, pedig pár éve semmi bajom nem volt tőlük és tejet, tejterméket eszem már 25 éve.


Köszi szépen mindenki válaszát!! :)

2014. szept. 25. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!