Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ettetek ma, mi lesz a...

Mit ettetek ma, mi lesz a holnap ebéd/vacsora? Nagyon kezdő háziasszony vagyok (23éves), szerintetek ezek jók, vagy nagyon gá, így 23 évesen "csak" ilyen könnyebbeket?

Figyelt kérdés

Nálunk ma paradicsomos húsgombóc volt főtt krumplival

Holnap gyümölcs leves, mexikói zöldségköreten sült csirkecomb és csirkemell hozzá rizs.

És túrós-mazsolás pitét csinálok.


2014. okt. 4. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Holnap kelbimbóleves (nem krémleves és nem frankfurti) lesz, utána sült tarjaszeletek tükörtojással és pirított hagymával, körítésnek sült krumpli. Desszerként muffint sütök.
2014. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tök jó vagy. :)


Nálunk ma:

- palacsinta (125 dkg liszt, 2 ek. joghurt, 2-3 ek. oil, min. 2 dl víz - ebből mindig több kell -, 2 tojgli - összekever és süt - kb. 6-7 db)

- párom lecsót evett (ő haza ment szüleihez, én belázasodtam, meg fáj a torkom, ezért a palacsinta, azt nem kell rágni)


Amúgy:

- lecsó (vagy saksuka - török)

- jénais cuccos (krumpli, hagyma, paprika, virsli, kolbi összevág, jénaiba szór, só, bors, kakukkfű, v rozmaring, pici víz alá és sütőbe, míg meg nem puhul minden)

- pizza házilag (de pitát is ebből a tésztából készítünk): [link]

- tészta ilyen-olyan szósszal

- krémlevesek (brokkoli, fojhagyma, hagyma, gyümölcsökből...)


Nekünk is fő az egyszerűség, mert utálunk órákig a konyhában állni.


Vacsira páromank szendvics, nekem meg virsli, tojás, ebédes maradék (nagyon kevés kenyeret eszek, így a szendó kilőve)

2014. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na nem volt kedvem fozni :(

Igy bundás kenyér volt,most pedig egy kis majkremes kenyer tejjel:DDDDD.. ennyi mara...



Holnap: Fott zoldsegek paradicsomos martasban ( hmm :D ) rizzsel vagy krumplival meg nm tudom...........

Elegg rosszul vagyok ( influenza ez szerintem franc essen bele..) szoval most csak ilyen konnyueket csinalok

2014. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért 23 évesen tök ügyes vagy,ilyeneket megfőzni!
2014. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan már annyira kezdőnek nem nevezném magam mert 3 éve külön élünk a Párommal és azóta főzök, mégis most hétvégére egy teljesen egyszerű, gyors kaját választottunk mert nem volt kedvem egész délelőtt a konyhában álldogálni.


A hétvégi menü:


- Zöldbableves

- Sajtos petrezselymes csirkemell, sült krumpli, párolt lilakáposzta

- Hókifli


[link]


Múlt hétvégén borsóleves, töltött káposzta, túrós pogácsa volt.

[link]


Én vacsorázni nem szoktam, a Párom pedig általában hideg kajákat szokott enni vacsorára, pl. kolbász, májkrém, felvágottak, zöldségek stb.


23/N

2014. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is minden jól főző háziasszony egyszer kezdő volt.

23 évesen pont jó hogy ennyit is tudsz főzni.


Nálunk ma gulyásleves volt és palacsinta, holnap rizi-bizi rántott husival. Tegnap meg csülök pékné módra.

2014. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előre leszögezném hogy épp beteg vagyok így sokat nem kívánok enni mostanában sajnos...

reggelit nem ettem, ebédre csak levest, újhagymás burgonyakrémleves volt grillezett trüffelolajos kecskesajttal és gombával.

Vacsorázni kínai étteremben voltunk, tofus zöldségeket ettem.


Szerintem amúgy semmi gond az ételeiddel.

2014. okt. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fokhagymás-mustáros (sóval, borssal és oregánóval) pácot dobtam össze, azzal kentem be csirkecombokat, azt fogom majd sütőben megsütni, hozzá steak burgonyát csinálok majd.


Vacsorára szerintem sütök amerikai palacsintát és csinálok hozzá csokiszószt :)

2014. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a túrós-mazsolás pite receptjét leirnád,köszönöm. nem találok egy finom receptet.egyébként a mai menű zöldség leves,kevés húskockával,csirkepapriás,házi a csirke,krumpli pire és almaszósz,jó étvágyat.23 L
2014. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!