Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy csomóan...

Miért van az, hogy egy csomóan tök sokat esznek (édes pékárukat, sok ch-t) és mégse híznak nagyon látványosan?

Figyelt kérdés
Most nem feltétlenül a csontsovány emberekre gondolok. Az osztályomban minden lány szinte napi 2x látogatja legalább a büfét, és ilyenkor benyomnak egy nagy kakaós, vagy pizzáscsigát, aztán 2 órával később még 1 pizzaszeletet stb.. és gondolom akkor otthon is ilyeneket esznek suli után..vagy legalábbis ha nem péksütit, de szendvicset meg ilyesmiket, de mégse látszik nagyon rajtuk, hogy híznának. Nem mondom, hogy csontsoványak, de szép alakjuk van, és nem dagadtak. Én meg rettegek ilyeneket enni.. Pedig én sose voltam egy nagydarab, amíg ettem ilyesmiket, addig sem, de most, hogy nemeszek ilyeneket,és lefogytam, főleg nem. De azért rajtam szerintem ez már akkor meglátszana, ha heti 2x 3x ennék ilyeneket..Ők meg minden nap.. És nem hinném, hogy annyira intenzíven sportolnak, hogy ezt a sok kalória pluszt leadják. Mégis azt esznek amit csak akarnak..:/
2014. okt. 5. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkatfüggő, és még növésben vagytok, van akinek ilyenkor még meg se kottyan ennyi idősen a péksüti. Aztán 25 évesen vagy szülés után hirtelen víziló lesz.
2014. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alkat, típus, anyagcsere függő, és azé, hogy még mit esznek mellé.


Én mindegy mit zabálok és mennyit, a napi egy nagywc megvan, tehát úgyszólván ki is jön... gyors az anyagcserém. Valószínűleg annak is köszönhető, hogy egyébként sok rostos dolgot, zöldséget-gyümölcsöt fogyasztok, gyógyteákat. Reggel kávéval indítok, annak is van egyfajta hashajtó hatása ugye.


Megint más meg nem szereti az ilyeneket, inkább keményítőben gazdag krumplit, nehezen emészthető sajtot és húsokat eszik, hát persze, hogy 1 hétig a bélrendszerében rohad az egész, és örül, ha heti 1x kijön.


Elnézést a szóhasználatért de nem tudom jobban kifejezni! Legjobban az anyagcserén múlik az egész.

2014. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elözö írja, alkatfüggö.


Én ehetek tésztát, édességet amennyit akarok, nem hízom töle, de a kicsit si zsírosabb ételektöl egyböl feljön néhány kg.

2014. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod mit esznek otthon. Lehet az anyjuk nem főz, csak hozzájuk vág 500 forintot naponta, hogy tessék, vegyél kaját. Lehet konkrétan ennyit eszik egész nap.


Csak kiváncsiságból beütöttem egy kalória számlálóba. 887 kcal a kettő, ha ehhez eszik még egy szelet mondjuk májkrémes szendvicset otthon, az 1, 107 kalória...elvileg szám szerint még kevés is.


Az más kérdés, hogy ebben se rost, se fehérje, se ásványi tápanyag nincs, csak üres kalória. Ráadásul gondolom a legpocsékabb fornettis cucc, szóval ilyen enyhén újrahasznosított étolaj, gyorsfagyasztott gumitészta, só, cukor, nátrium glutamát és etil vanillin ízű valamik.

Lehet nem fog elhízni, csak épp pattanásos és zsíros hajú lesz, vagy esetleg 35-40 éves korára a mája feladja.

2014. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A genetika és az anyagcsere nagyon meghatározó.
2014. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Így bizony. Genetika.Én rengeteg nasit eszek, normális ételt nem mindig, sosem figyelem, mikor-mit-mennyit. Ha a férjem hoz, éjfélkor benyomom a gyrost vagy pizzát.

165 magas vagyok 55 kg.

Szülés után szintén nem figyeltem az alakomra, 1 év alatt olyan lettem, mint szülés előtt.

Sportolni nem szoktam, szinte mindenhova kocsival járok.

30/N

2014. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!