Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen módon elkészítve és...

Milyen módon elkészítve és milyen ízesítéssel iszod a feketekávét?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem a párnából főzött, extra habos feketekávét. :P ***Nyamm!*** A babaúszáson van egy kávégép, ahol már eleve tejhabbal készíti a gép a kávét, hát annál finomabbat még olasz kávézóban sem ittam!


Sajnos otthon csak hagyományos kávéfőzőnk van, ezen mindig Omniát főzünk. (Classic, ezüst színű.)


Ízesítése: Egy csésze (kb. másfél adag) kávéba 3-4 kanál/kocka cukrot teszek, valamint 3 kis kávétejszínt! Ezt kb 10-15 percig iszogatom. És utálom, ha kihűl, olyankor utólagosan megmelegítem a mikróban.

2010. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ízesíteni szoktad-e, pl. őrölt fahéj? De van, aki egy pici kakaóport szór rá.
2010. jan. 23. 13:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!

hát én lefőzőm a jó erős feketét, abba rakok chappuchinó port egy csészébe kb 3 kiskanállal attól jó habos lesz én személy szerint a mogyorósat imádom és a habra szórok egy kis kakaóport

hmmmm fini és ébren tart:D így még cukor se kell bele

2010. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én általában simán iszom, ahogy kijön a gépből, cukor, tejszín és hab nélkül. Nyáron, amikor a családi házunkban vagyunk, mindig veszek pár szirupot (eper, fehér csoki, amarettó stb..) és azzal ízesítem. A kedvenc helyemen pedig kakaó, fahéj és csokidara között lehet választani, mit kérünk rá,
2010. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Ízesíteni csak a cappuccinot szoktam.


A cappuccinot úgy készítem, hogy felgőzölöm a kévéfőzőn a tejet habosra, és ráengedek egy adag sima kávét.

(Amíg nem volt a kávéfőzőn habosító, addig az IKEÁban kapható pár száz forintos kis kézi habverővel habosítottam fel a mikróban megforralt tejet.)


Az így elkészült cappuccino-ba szintén 3 cukor kerül, a tetejére pedig fahéj.


De cappuccinot csak napközben iszom, a reggeli kávém mindig erősebb.

2010. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédasszonyom csak nescafét iszik, nála a kávé úgy készül, hogy felforral egy pohár tejet, és abba tesz 2-3 kiskanál Nescafé Gold-ot. Utána ebbe megy a cukor (nekem 3, neki 2). Ezt a változatot is szeretem, bár itt sem szórunk bele semmit.
2010. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van, aki filteres kávét iszik? Kíváncsi vagyok, ennek milyen lehet az íze.
2010. jan. 23. 14:04
 8/15 anonim ***** válasza:

Általában egy csak cukrot teszek bele, mert én rengeteg kávét iszok így nem kell vacakolnom. Mindig mondom hogy én édesen iszom mint a bűn és feketén mint az éjszaka.

Ha gépezek és csak úgy "ráérek" akkor szoktam egy jó nagy bögrével csinálni. Egy kis tej, 2 cukor és sok tejszínhab + egy kis fahéjjal szórom meg.

2010. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem a davidoff instant kávé a kedvencem, nagyon kevés vizet felforralok a mikroba, egy teáskanál kávé, két kanál barnacukor, rá a tej, és ennyi... ha nem lesz langyos, akkor még egy fél percig melegitem... mezei tejes kávé... imádom a cappuccinot, de csak az igazi olaszt, amin krémszerü hab van, de ilyen capput még nem sok helyen csinálnak.
2010. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én mindig 2 deci tejjel iszom a feketekávét, jó hidegen, cukor se kell bele, így a legjobb:D Komolyan, egész más a reggel nélküle
2010. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!