Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok jóllakni?

Miért nem tudok jóllakni?

Figyelt kérdés
13/f vagyok és állandóan eszek és éhes vagyok, érzem hogy már eleget ettem és már jól is laktam de érzem hogy még fér belém és hogy nem vagyok tele ezért még eszek amíg tényleg telenem leszek de ismét hamar megéhezek miért van ez?Vagy mit hogy ne legyen ez? (és nincs bélférges)

#evés #éség
2014. okt. 11. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azért, mert növésben vagy.Elmúlik a falánkságérzet, és előbb-utóbb beállsz normális evésre.

Bélféregről az esetedben valóban szó sem lehet. a farkasétvágy kamaszkori "ártalom " :)

2014. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszhoz csatlakozom, és hozzáteszem: nem mindegy, hogy mit eszel. Gyorsan felszívódó szénhidrátból (fehér lisztes, cukros áru, cukros üdítő) hiába eszel (iszol), hamar éhes leszel utána. A fehérjék, húsok tartósabb jóllakottságot biztosítanak, és a sok rost, zöldség is. Figyeld a súlyodat, ne hízzál el, de amíg ez a veszély nem fenyeget, nyugodtan ehetsz. Ne egyszerre nagyon sokat, hanem naponta ötször normál adagot. De amúgy az, amíg az ember tudatáig eljut, hogy már jóllakott, az 10 perc. Vagyis, lehet, hogy már jóllaktál, de az agyad még nem jelzi. Tehát lassan kell enni, jól megrágva, nem kapkodva belapátolni.
2014. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kiegészítéssel, köszi, teljesen igazad van.
2014. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.De betartom a napi öt étkezés a normálnál nagyobb adagokat eszek de még így is mindig nassolnom kell mit tegyek?am minőségi meg szemét kaját is eszek de a minőségi van túlsúlyban :)
2014. okt. 15. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!