Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet napi 500 Ft-ból...

Hogyan lehet napi 500 Ft-ból jóllakni?

Figyelt kérdés
Ha albérletben élnék, akkor kb. ennyi jutna kajára, ami havi 15000 Ft-ot jelentene csak 1 főre! Hogyan lehet kihozni ilyen kevés pénzből az étkezést?
2014. okt. 13. 13:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
66%

Egy kiló kenyér, egy legolcsóbb 1kg párizsi a Tescoban.

Egy nap egyedül nem fogyasztasz el 1 kilót, szal ha naponta megvennél egy héten keresztül egy kiló kenyeret, összesen a maradékokból kijön +1 kiló kenyér. Ugyanígy a párizsival.


Nem biztos, hogy annyira laktató, az sem, hogy egészséges, de túlélhető. Én fél éven keresztül éltem ehhez hasonlóan(csak mégszarabbul, le is fogytam) és túléltem.

2014. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ezért szoktak az emberek napi 8 óra helyett 12-őt vagy 16-ot dolgozni, még hétvégén is... hogy több jusson ételre. De 500 ft-ból is sokat ki lehet hozni. Főleg, mert az ember nem naponta költ 500 forintot ételre, hanem hetente 1x vagy 2x elmegy vásárolni. Az 1 hétre 3500 forint. Mondjuk elmész hétfőn boltba. 6 kifli = 90 ft. 1 csomag szalámi = 250 ft. 1 csomag margarin = 130 ft. Ez eddig 470 forint, a 6 kifli elég 2-3 napra, a többi egy hétig is kitart. Mondjuk szerdán megint elmész boltba. 2 kg burgonya = 300 ft. 1 l tartós tej = 180 ft. 1 kg vöröshagyma = 150 ft. 6 kifli = 90 ft. Ez 720 ft. Van még 2310 ft kajapénzed a hétre. Ebből minden nap vehetsz egy csokit, egy kávét, és hétvégére még húst is tudsz venni magadnak, a többi hozzávaló pedig már be van szerezve. Ez csak egy példa volt, de hidd el, könnyebb beosztani, mint gondolnád.
2014. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
És hozzátenném, az egészséges életmód is megoldható, mert a zöldségeket és gyümölcsöket olcsóbban be lehet szerezni, mint a felvágottakat és péksüteményeket.
2014. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Én igaz diétáztam mert muszáj volt, és nem is dolgozok semmit de én bőven elvoltam negyed kiló ropival ami 260 forint meg 2-3 liter savas ásványvízzel...
2014. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kedvenc kajám kemény 1 ezer forintból kihozható és akkora adag lesz ennyi pénzből, hogy 3 napig ebéd, vacsora (tehát 6 étkezés) megoldva belőle. Ha nem a kedvencem lenne akkor mondjuk elég gyorsan megunnám. Ilyenkor a fagyó megoldhatná a dolgokat. Csak bedobom a felét mondjuk és a hét másik felére mást főzök. Következő héten már nincs gond a kajával.


Egyébként a legolcsóbb kaják se unalmasak. Tészta bármivel. 200 forint 500 g tészta, ez normál esetben legalább 4 étkezés, de inkább 6 vagy 8. Tejföl rá egy kis reszelt sajt és kész is. Vagy kis lekvár. Vagy pirított dara lekvárral. Vagy mák vagy darált dió és még sorolhatnám. Egy egyszerű paradicsomos szósz rá max 200 forint.


Krumpliból ezerféle kaja készíthető. A hús pótolható jobb minőségű virslivel a hétköznapokon. Pl az Aldiban 1 kg virsli 500 forint körül szokott lenni és finom is és 65 %-a hús, tehát jó minőségűnek mondható. Én általában ezt használom. Illetve a zöldségekből mindig idény zöldséggel számolj, azok mindig kb fillérekért kaphatóak. Pl ma vettem 150 forintért egy 1,5 kg-os sütőtököt. Lesz belőle krémleves és püré egy kis pulykamellhez (piacon kaptam 1100/kgért), kb 2-3 napra elegendő mennyiség. (ketten vagyunk rá)


De a legfontosabb. Nem szabad elcsábulni gyorsétterem, egy kis pizzázás és hasonlókra. Mindig otthon kell sütni, főzni és simán kivitelezhető ennyiből a kaja, és lehet egy kis csoki is belefér vagy egyéb nasi. Figyelni kell az akciókat és ha van lehetőséged fagyóba betárazni, esetleg a konyhaszekrénybe vagy kamrába. (pl én most az akciós pulykamellből vettem 3 kg-ot, felporcióztam kb 30 dkg-s adagokra és szépen veszem elő, mikor húsos kaját csinálnék. Ez olyan 2-3 hónapig kitart)

2014. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
97%

Érdemes főzni. Alapanyagot meg piacról.



Olcsó, egyszerű kaják:



Paprikás krumpli - hagyma, krumpli, pirospaprika.


Szilvás gombóc - krumpli, liszt, szilva, cukor.


Tócsni - Krumpli,liszt,tejföl,fokahgyma,sajt.


Kukorica kása - kukoricadara meg tej, hozzá lekvár/méz/gyömölcs.


Káposztás kocka - egy fej káposzta, tészta.


Majorannás köles - köles, tejföl, majoranna, fokhagyma.


Pizza - tészta: liszt, víz (élesztőt én nem rakok), paradicsomszósz, amitakarsz.


Random leves - ami van zöldséget beleraksz.


"tejbegriz" - tej, búzadara. nem muszáj édesre.


Tojás ételek, bundás kenyér. Mind olcsó és laktató. Tojást piacról mert ott olcsó.


Főzelékek. Borsó, Sárgaborsó, Bab, Zöldbab, Krumpli, Tök (mind egyszerű és olcsó, a neten sok recept túl van bonyolítva igazából csak meg kell főzni azt ami a főzelék nevében van :) )


Hamburger - ez kicsit drágább.


Hotdog - ha olcsó virslit veszel akkor nem sokba van. kiflie bele kecsap mustár és kész.


Rizs - én magában szoktam enni vajjal és sóval, nem tudom megunni.



hirtelen ennyi jutott eszembe

2014. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Jól lakni jól lehet, de csak minőségi éhezéssel.

Kenyér, tészta, rizs, krumpli töménytelen mennyiségben, minimális hússal.

2014. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fery66 válasza:

Zíroskenyér,hagymával elviselhetőbb.

Volt benne részem...

2014. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát nehezen, de ki tudsz jönni egyszerű kajákkal. Amúgy, ha jársz ikeába, ott 120 ft a hotdog. Egyébként heti 3500 forint az nem egy kevés. A többit már előttem leírták
2014. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
Ja és ha levest is akarsz, akkor zacskós leves, kb 100 egy csomag
2014. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!