Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napi 3 m3 gázfogyasztás nem...

Napi 3 m3 gázfogyasztás nem túl sok?

Figyelt kérdés
Ahhoz képest,hogy 3db gázkonvektor 90%-ban őrlángon működik. Mivel főleg kályhával fűtünk,és a konvektorok csak nagyon ritkán vannak felcsavarva,ha nagyon hideg van.Tegnap és ma leolvastam 24 óra fogyasztását,és egyetlen egyszer sem volt felcsavarva egyik konvektor sem,és 3 m3-el mutatott többet a gázóra. Hogy fogyhat el ilyen sok gáz? Vagy előfordulhat olyan is,hogy nem jól mér a gázóra?

2014. febr. 17. 16:20
 1/9 anonim válasza:
47%
Lehet valaki más is használja óvatosba...zárj el mindent és próbáld meg egyesével kiszürni mi zabálhat ennyit
2014. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Simán elfogyhat ennyi főleg kertes házban. A melegvíz miből jön?

Példa: 1. emeleten lakunk, (minden irányban körbe vagyunk véve fűtött lakással) téglaház, szigetelés, műanyag ablakok, 3 ugyanolyan méretű konvektor, 58 m2, a fürdőben van gázmelegítő a víznek, és csak akkor gyújtjuk be, ha fürdünk.

Így az átlagfogyasztásunk az elmúlt egy hétben (egyáltalán még mínusz sem volt kint): napi 4 m3!!!!!!

2014. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, és 19-20 fok van bent! Utolsó voltam.
2014. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Villanybojlerünk van,és semmi más nem fogyaszt gázt,csak a 3 konvektor őrlángon.A tűzhely is gázpalackos,és senki nem tudja lopni a gázt,mert kertes házban lakunk,és külön vannak elvezetve a gázcsonkok.Arra is gondoltam,hogy talán szivárog valahol..Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. febr. 17. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem is kell felcsavarni ,még egyesről sem .Ha csökken a szoba hőmérséklete az 1 es re beállitott hőfok alá,automatikusan begyújt,és teljes lángon üzemel .

24 óra alatt miért lenne ez sok ? Má, bocs ,de tisztában kell lenni,hogy is üzemel egy konvektor.Ha jól olvasom nem is 1 konvektorról van szó .

2014. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyik se kapcsolt be egyszer sem,mialatt a 24 órás fogyasztást mértem.Mi lenne,ha még fűtenénk is vele?Csak a 3 őrláng 90 m3-t fogyaszt egy hónapban?Ami kb 10-12 ezer Ft havonta.
2014. febr. 17. 23:45
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Kapcsoljatok ki a konvektorokat, foleg, ha van kalyha. Nem is ertem, minek mennek. Ha ujra szukseg van ra, bekapcsoljatok.

A gaz a legdragabb energia. En pl. ezert csereltem le a tuzhelyemet alul-felul villanyosra.

2014. febr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, köztudott s kiszámolható, hogy a gáz sokkal olcsóbb, mint akár a vezérelt áram. A gáz gyöngítése témát most hanyagolom, ahhoz nem értek, de annyira sokkal olcsóbb a gáz, hogy ez sem változtat a fentieken.
2014. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sztem reális

nálunk 97m2 kombi cirkó télen 200-600m3 között van a fogyasztás,az a 600 évekkel ezelőtt volt,amikor tartósan hideg volt hetekig,régi ablakok,külső szigetelés nélkül

2014. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!