Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészségesen étkezők mennyit...

Egészségesen étkezők mennyit költötök havonta ételre?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akik tisztán étkeznek vagy valamilyen diéta (glutén, tejfehérje, laktőz. tojás...stb) miatt más étrenden vannak. Esetleg azt is leírnátok, hogy mennyit kerestek és mennyi a kiadás? Bocsi, nem pénztárca turkálós kérdés akar lenni csak viszonyítás miatt kérdezem. Észrevettem, hogy rengeteg pénz megy el ételre. Érdekel, hogy én csinálok-e valamit rosszul. Pontos összeget nem tudok, most kezdem el írni. hogy mennyit- Köszönöm

2014. okt. 23. 06:26
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Ne kövess semmilyen divatot, amit egészségesnek mondanak. Egyél változatosan mindent, akkor nem kell annyit költened feleslegesen.
2014. okt. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az egészséges étrend szerintem nem divat...egyébként meg lisztérzékeny vagyok, így kapásból drágább minden. Azért köszi
2014. okt. 23. 09:04
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

Amit egészséges ételeknek mondanak, az mind csak a szponzor érdekeit képviseli, és divat.

Sajnálom, ha lisztérzékeny vagy, de ebben az esetben sem kell minden "tanácsot" követni.

2014. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem értek egyet, nem divatból étkezem egészségesen, hanem mert egészséges akarok lenni, és annak alapja a helyes étkezés. Én rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, natúr főzeléket eszem, húsból csak csirkemellet, meg tenger gyümölcseit, ami általában kagylót jelent. Köretnek gerslit, kuszkuszt, bulgurt, csicseriborsót, párolt zöldséget. Kenyérből egy héten max fél kilót eszem, az is ilyen szénhidrátcsökkentett, magas fehérjetartalmú, maglisztből készült kenyér. Ezen felül zabkását, korpás kefírt, natúr joghurtot, hummuszt szoktam. Desszertnek túrókrémet szoktam, valami gyümölccsel, most épp gránátalmával. Édesíteni keveset szoktam, akkor is mézzel, vagy xilittel. Na, ezt azért írtam le, hogy kapj egy képet . Most számolgattam, egy hónapban kb. 20-24 ezerből jövök ki, de ebben az is benne van, hogy hétvégén 2 főre főzök. (hétköznap csak magamra)
2014. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ második. Én 5 főre főzöm, abból 1 (férj) tejfehérje allergiás. Így a tejtermékek is kilőve. Nyírfacukrot, xilitet használunk és nem veszek meg semmi olyat ami tele van E betűvel, erre céloztam a tiszta étrenddel. És az, hogy figyelek magunkra nem divat. Manapság inkább az a divat, hogy tömjük magunkat chipsel, colával meg édesítővel, ami károsabb mint a fehér cukor
2014. okt. 23. 10:12
 6/9 anonim válasza:
0%
A családban nem én vagyok a "bevásárló", hanem a kedves párom, Csizmás Kandúr. :P :O
2014. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

De mégis ki szponzorálná azt hogy ne együnk kenyeret? Amikor helyette kb 100 másik opció van 50 különböző termelőtől/gyártótól. Inkább valószínű hogy a péklobbi terjeszti hogy az egészséges étkezés kamu hülyeség...


Kérdező, 5 főre olyan 80-100 000-et költök kb (de nem spórolunk egyáltalán, van mandulából készült süti, meg norbis péksüti is, persze nem minden nap), +a 3 gyerek még az oviban/suliban is eszik. Férjem itthonról visz ebédet, én itthon eszek.

2014. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2 főre kb. 60.000-et költünk, de egyikőnk vegetáriánus (ugye ez lényegesebben olcsóvá teszi a dolgokat), a másikónk pedig heti 3-500g húst eszik maximum. Ennyi pénzből bőven telik teljes kiőrlésű termékekre, friss gyümölcsökre-zöldségekre, válogatott erdei vagy drágább gombafajtákra, helyi termelőtől vásárolt tejre, tojásra, szintén helyi termelőtől veszünk nagyon finom házi sajtokat is.

Illetve nyáron olcsóbban is kijövünk, mert magunknak is termelünk a kertben zöldségeket.

2014. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a szüleimmel élek még, őszintén szólva nem tudom, pontosan mennyivel költünk többet, mióta kiderült, hogy glutén- és tejérzékeny vagyok. Szerintem nem kerül sokkal többe.

Már csak azért sem, mert amióta kiderült, édességet egyáltalán nem eszek, péksüteményt hetente többször ettem, szintén elhagytam stb., előtte teljes kiőrlésű kenyeret ettem. 0 nassolás.

Maglisztet itthon csinálunk. Bár az igazságokhoz tartozik, hogy az átlagnál jobb anyagi körülmények között élünk.

2014. okt. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!