Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok valamilyen teát...

Ajánlanátok valamilyen teát egy nem túlzottan tea kedvelőnek?

Figyelt kérdés

Nagy ritkán megiszom egy teát de amugy nem vagyok nagy tea rajongó. Ez pedig azért van mert még eddig nem sikrült valami igazán finomat és jót találni.

Eddig amiket kostolam nem jöttek be nekem mert vagy gyógyteák voltak, vagy hozzáadott aromákat tartalmaztak, amiket szintén nem kedvelek.


Valami finomat és egészségeset keresek.Tudnátok valamit javasolni?


Köszönöm előre is.



2014. okt. 27. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hagyma tea.

A vörös hagyma legfelső héját leveszed és hideg vízven kifőzöd. Cukor/édesítő, vagy citromlé és kész.

De lehet, hogy az a bajod, hogy cukrot és citromlevet adsz hozzá. Talán üresen jobban ízlene.

A natúr zöld teát kóstoltad már? Az sem ízlik?

A gyümi teákat én sem szeretem. Mű ízük van.

2014. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ezt kóstoltad?

nekem ha teáról van szó ennek az íze jut eszembe

[link]

2014. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyteát és az aromákat én se szeretem, sőt a rooibost és a matét sem...

Valami rendes teafüvet kellene venned, aminek tetszik az illata :) Régebben teaboltban vettem az ilyesmit, manapság vagy elém akad ázsiai boltban, ha Budapesten járok, vagy az Auchan kimérőseit használom, anyagi helyzetemnek és elvárásaimnak megfelel. Télen szinte víz helyett használom a teát, s nekem ízlenek ezek az olcsóbbak is. A filteresek nem (azért van valamilyen itthon, arra az esetre, ha azonnal akarok valami meleg folyadékot s az íz nem számít), a filteres gyümölcsteák pedig egészen reménytelenek számomra, alig van ízük. Pedig nem is olcsók.

2014. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1: Ó, anyám csinált nekem hagymateát gyerekkoromban. Rosszabb volt, mint a betegség, amire adta, pedig utáltam betegnek lenni... Odavagyok a hagymáért, de teának iszonyú számomra. Még jó, hogy rájöttem, hogy a megfázásaimra szinte tuti a hagymaleves, amit szeretek.

Tea életemben nem segített, mindössze kellemes a meleg folyadék a torkomnak.

2014. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szálas teák:

- gyömbér

- narancs-maracuja

- erdei gyümölcs

- passió gyümölcs

- marcipános cseresznye...

DM-ben, Müllerben, vagy teaboltban vesszük. Sokkal fincsibb, mint a filteres, és variálható.


Gyógyteák közül a citromfű, orbáncfű, meg a hársfa a bejövős, de néha amellé is keverek valami más ízt.


Általában natúrban iszom, de időnként citrom és kevés méz.

2014. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Minden válaszolónak köszönöm szépen.

Ki kell próbáljam amiket írtatok.

Jöhetnek még válaszok.

2014. okt. 28. 00:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne bemenned egy teaboltba, ott hagyják, hogy megszagolhasd őket. :) Ha a tradicionális tea-élményre vagy kíváncsi, akkor én a fekete és zöld teákat ajánlom neked. A legegyszerűbb, ha - teaszakértők, ne kövezzetek meg! - veszel egy doboz Sir Morton's Earl Grey teát.


Az Earl Grey is egy aromás tea, de ez egy teljes mértékben természetes aroma. Amikor a tealevelet fermentálják, bergamot (egy citrusféle) héját teszik alá, és annak az illóolaját veszi fel a levél. Egy-két deci száz fokos - tehát forrásban lévő - vízzel kell leforrázni, letakarni, másfél-két percet bennehagyni, kicsit megmozgatni a filtert, amíg az egész egyszínű nem lesz, aztán kész. Lehet fogyasztani! Amíg kihűl, érdemes mélyen belélegezni a gőzét, nagyon finom. :) Ha ez bejött, akkor pedig irány az igazi tea-élmény, vegyél egy doboz szálas - véletlenül sem filteres - Twinnings Earl Grey-t. Sokan kezdtük azzal, és sokan lettünk szerelmesek a teába miatta.


Később ajánlom a zöld teákat, de az egy kezdőnek - ha még nem is biztos, hogy tetszik - macera lehet. Kétszer forralt víz (vagy forrásvíz) nyolcvan-kilencven celziusz fokos leöntéssel, stb. Nagyon megéri az élmény a munkát, de attól még munka. :)


A fekete és a zöld teák hihetetlen mennyiségű antioxidánst tartalmaznak. A zöld tea fő hatóanyaga az EGCG például a rák megelőzésének egy nagyon hatékony módja, öngyilkossá teszi a tumorsejteket. (De rákgyógyszerrel együtt nem szabad inni, mert a kettő kioltja egymás hatékonyságát - jegyzem meg gyorsan, mielőtt valaki felelőtlenül kezdené el használni diagnosztizált betegnél.) Fehérjéhez kötött koffein tartalma segít megelőzni több neurodegeneratív betegséget, mint pl. a Parkinson-kórt. Az egyik legtöbbet vizsgált gyógynövény a világon.

2014. okt. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hogy vágsz bele friss citromot. Sokkal jobb mint a palackozott citromlével.

A borsmenta nekem nagyon ízlik.

De a gyógyteák többsége nem :S még a citromfű is egész finom.

2014. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én mindig friss citrommal ittam a teakat amiket probaltam, es cukrot nem hasznalok, mézel ízesÍtem.


Zöld teát kostoltam citrommal és mézel túl citrom ízű, ha nem ízesítem semmivel akkor széna íze van, ha pedig csak mézet teszek bele még elmegy, de az ízében nem találok semmi olyant ami megfogott volna. Annyi hogy rendkívül egészséges. Következő a listámon az Earl Grey, azt a napokban veszek és kipróbálom.


Köszi az eddigi válaszokat.

2014. okt. 28. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Épp az Earl Greyt akartam javasolni, nagyon szeretem a bergamot-aroma miatt. Persze, ízlések és pofonok...

Ha különlegesre vágyom, én is teaboltba megyek - és végigszaglászom a kínálatot. Ami bejön, abból veszek egy kis adagot és kipróbálom. Legutóbb így találtam rá valamilyen málnás teára, hát valami isteni, nem tudok lejönni róla! :)

2014. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!