Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindig kipiszkálom a szőlő...

Mindig kipiszkálom a szőlő magját, nem eszem meg. Más is csinál ilyet?

Figyelt kérdés
a mostani hatalmas szőlőkben akkora magok vannak kb, mint egy borsószem, egyszerűen nem esik jól lenyelni őket - összerágni meg pláne nem. viszont már a rendes, kisebb szemű szőlőből is kiszedem a magot, mert zavar, ha ráharapok, akkor meg rossz az íze. ez túlzott finnyásság szerintetek?

2014. okt. 31. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiszedem.
2014. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a málnából és az eperből. :-)


Érdekes ötlet kiszedni, még nem próbálkoztam vele. Azt viszont nem értem - jó, a saszlával gondok voltak, ezért már nincs -, hogy miért csak ezt az egyfajta szőlőt lehet kapni csak. Nekem a mag nem gond, a héja inkább. A húsa is olyan zselészerű, de nem az ehető fajtából. Nem szeretem igazán.

2014. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 csabika1971 ***** válasza:
100%

Ez attól függ honnan nézzük, ez ínyencként természetes.

Ha egészségi szempontból nézzük akkor nem az. Egyszer halottam erről egy műsort, hogy semmihez nem hasonlítható jótékonysággal hat sok mindenre a szervezetben a szőlőmagolaj. Ami ha egészben nyeled le, semennyire nem érvényesül, azóta én a rossz íz ellenére még szét is rágom a magokat mielőtt lenyelem őket.

2014. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 guti73 válasza:
100%
Ha olyan nagy szedd ki!! Ha olyan nagy akkor az valami külföldi erővel érlelt vacak! Az apróbb szemű magyar! szőlő magját meg nyugodtan fogyaszd, mert ahogy az előző , író írta, jó a beltartalmi értéke!
2014. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a málnából és az eperből is? húha az nem semmi:D


egyébként én néha a héját se eszem meg, ha olyan vastagabb fajta. elképesztő, mit kapok érte a többiektől, nem értik meg, hogy lehetek ennyire finnyás meg kényes. a környezetemben senki nem csinálja ezt, ezért kérdeztem, hogy itt vannak.e esetleg még ilyenek, akik megértenek haha.

2014. okt. 31. 10:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj én is kiszedem, de én a picikből is... valamiért mikor odakerül a torkomhoz leáll a nyelésem és szó szerint megbénul, nem tudom lenyelni... a másik meg hogy kiskoromban jól bezabáltam belőle, és a magjától és a hajától beteg vagyok..:| ha szőlőt akarok enni akkor ki kell magoznom és meghámoznom, ha nem hámozom meg mert pl saját szőlőt eszek, akkor egy nap csak nagyon keveset tudok megenni vagy veszek boltban nagy szeműt és akkor azt megtudom hámozni és kimagozni és azt lehet nyomatni befelé :D
2014. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"a málnából és az eperből is? húha az nem semmi:D "

Csak tréfáltam! :-)

2014. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jaaa:D már megijedtem
2014. okt. 31. 10:19
 9/11 yoshimitcu ***** válasza:
100%
szokj le róla és edd meg, abban olyan hasznos anyagok vannak amiből gyógyszer is készül. Én a magokat egyben szoktam lenyelni a héját összerágom és kiköpöm. Bár a bolti vegyszerrel érlelt szőlő lehet többet árt mint használ.
2014. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha teheted edd meg a gyümölcs héját is, ne feledd, ott koncentrálódnak a vitaminok! :)
2014. nov. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!