Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Holland kakaópor bontatlan...

Holland kakaópor bontatlan csomagolásban 2014. februári szav. Idővel felhasználható még?

Figyelt kérdés
Sajnos csak most vettem észre, hogy a polc hátsó részén van egy csomag. Ha használható, akkor tudnátok receptet is ajánlani, amibe nagyobb mennyiségű kakaópor kell?
2014. nov. 1. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan felhasználhatod, a rajta lévö dátum NEM a fogyaszthatóságot jelenti (azaz ennek lejártakor nem romlott meg), hanem a minöség megörzését eddig garantálja a gyártó (azaz eddig nem lehet sem az ízében, sem az állagában semmilyen változás). Mivel ez garancia, ezért ezt mindenhol úgy határozzák meg, hogy a lejárta után még sokáig ne történjen változás a termékben, mert nekik csak így biztonságos.


Ha netán valami baja lenne, akkor max. furcsa (avas) szaga lehetne, de ilyet még soka nem tapasztaltam ilyen termékeknél.


Tudsz belöle forró csokit csinálni, sok süteményhez ezt kell használni, a házi csoki/csokimázba is ez kell. Ha a keresöbe beadod, hogy kakaópor, sok receptet találsz.

2014. nov. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ahogy az előző mondja, az csak a garancia. A telefonodat sem dobod ki, ha már nem garanciális. :)
2014. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Persze ahogy előttem írták. Néd meg szemre okés e, szagold esetleg kicsit kóstold. Ha okés és azért nem 20 éves kaja akkor hajrá.


A romláshoz amúgy van pár dolog ami kell és ételenként is változó... nedvesség, hő, fény, oxigén. A kakaópor alapvetően száraz így jobban eláll, ha bontatlan vagy jól vissza volt zárva és szekrényben volt nem igazán kapott semmit amitől romlana.

2014. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. A kakaópor eredeti, bontatlan csomagolásban volt. Kibontva megállapítottam, hogy tényleg nincs semmi baja. Illata és állaga is megfelelt az általam elvárt követelményeknek.
2014. nov. 1. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kakaópor nem tudja, hogy lejárt a szavideje :-))

Sok egyéb élelmiszerrel együtt simán felhasználható.

2014. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
nem jó, add nekem!
2014. nov. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk attól függ, hogy mire akarod használni, pl. kisgyereknek kakaónak én tuti nem használnám nyugodt szívvel.
2014. nov. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!