Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt az, hogy ha...

Bob munkatárs kérdése:

Másnak is feltűnt az, hogy ha a hipermarketekben valamelyik élelmiszer "túlságosan" akciós azzal sokszor valami minőségi gond van?

Figyelt kérdés

Ezekbe rendszeresen belefutok pedig már sokszor megfogadtam, ha akciós lesz nem veszek.

Hamé májkrémek: ha nem akciós teljesen homogén jól néz ki minden ok, ha akciós a zsír kiválik a tetején és nem túl bizalomgerjesztő az egész textúrája

Pick diákcsemege: ha nem akciós már-már úgy néz ki mint egy rendes szalámi, de ha akciós akkor ránézésre látszik hogy valami el lett szúrva a darálásnál, keverésnél

Chio taccos/flips: ha nem akciós minden ok olyan mint egy átlagos chips de mikor akciós keserű a szokásos méretét meg sem közelíti

Stb.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz termékek, de véleményem szerint amikor a szokottnál jobban leakciózzák akkor valami hiba csúszott a gyártási folyamatba.

Szerintetek?



2014. nov. 4. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
én mindent akciósan veszek még sose volt vele baj pedig sokáig pihen felhazsnálás elött
2014. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, h azért akciós, mert hamarosan lejár, ilyen is becsúszhatott vásárláskor...
2014. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt az akciókat sokszor a gyártó/forgalmazó adja, tehát elképzelhető, hogy az akcióra szánt termékeket a megszokottnál alacsonyabb minőségűre készülnek. Ezért egyik hiper sem hibáztatható, mert a kisboltokban is ugyanezt kapnád, ugyanúgy akciósan. (maximum ott nem, ahol Piri néni egyszemélyben minden a tulajdonostól kezdve a takarítónőig minden)

Másrészt előfordul, hogy régebbről maradt, lejárat közeli termékeket akcióznak le, ott előfordulhat, hogy a hosszú tárolás miatt (persze ez is élelmiszerfajtától függ) megy végbe valamilyen minőségromlás.

Én személy szerint mostanában egyre inkább keresem az ilyen termékeket, mert így megengedhetem magamnak, hogy 1-1 teljes áron nagyon drága terméket is megvegyek. (nem mintha teljes áron nem engedhetném meg, csak pl. 1000 forint egy tábla csokiért nekem már túl van a lélektani határon) És egyre többen várásolnak így.

2014. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sparban leakciózzák azt ami hamarosan lejár, de azokat ki lehet szúrni hogy melyikek, meg ki is van írva hogy hamarosan lejár. Amúgy még nem találkoztam ezzel a jelenséggel.
2014. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

8:58

Köszönöm a válaszod! válaszokat!

Lehet ,hogy egy kicsit félreérthetően fogalmaztam én nem a nagyáruházakat hibáztatom a minőségváltozás miatt.

Amit te is írtál ,hogy az akciók nagy részét a gyártók kezdeményezik.

Valószínűsítem amikor a gyártás közben valami nem úgy sikerül mint általában de a termék még fogyasztható akkor kerül a boltokba alacsonyabb áron.

A hypereket azért hoztam fel mert ott jelenik meg az áru nagy tételben néha 3-4 raklap májkémkonzerv is ki van rakva az eladótérbe jelentősen leakciózva.

A lejárat közeli akciókat én is keresem.

2014. nov. 5. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!