Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha cukros vizet készítek és...

Hengerelőhereverem kérdése:

Ha cukros vizet készítek és sok benne a cukor (úgy értem nagyon cukros vizet) akkor azt eltudom rakni hűtőben úgy, hogy 1 hétig vagy tovább (érdekelne külső határa is) elálljon és ne romoljon meg?

Figyelt kérdés
Igazából a "problémám" az, hogy nem szeretem limonádékészítésnél mindig felforralni a vizet, hogy a cukor rendesen elolvadjon és az lenne a kérdésem, ha csinálok ebből nagy mennyiséget akkor elraktározható-e esetleg több hétig is, úgy, hogy naponta 1-2x is kiveszem kikanalazom, merem amennyi kell és vissza. Csak én megcsinálnék egy kiló cukrot ha ez lehetséges és eláll megfelelő ideig. Előre is köszi a válaszokat(kb jövőhéten nézek fel újra és osztom a zöld kezeket)

2014. nov. 21. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg eláll sokáig.


DE!!! én még soha nem forraltam vizet a limonádéhoz, söt nem is melegítettem fel, hanem az egy pohár (2-2,5 dl) vízbe teszek egy teáskanál cukrot, összekevetem és utána teszem bele a citromot. Eddig még soha nem volt olyan, hogy nem olvasd volna fel a cukor.

2014. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Ha kevergeted elég hamar feloldódik. Folyékony édesítő pláne.


Ha nem simán cukros víz hanem tényleg nagyon sűrű cukorszirup, az akármeddig eláll.

2014. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Készíts cukorszirupot, az a hűtőben hónapokig eláll.

1-1 arányban kell a víz és a cukor, csak addig kell melegíteni, amíg a cukor feloldódik.

De ne egy kiló cukorból, mert az életben nem fogy el. :) Csak a helyet foglalja a hűtőben. Sztem a negyed kiló is bőven elég.

2014. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!