Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mérgező szerintetek ez a gomba?

Mérgező szerintetek ez a gomba?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányom egy pillanat alatt a szájához kapta és harapott belőle. Sajnos nem láttam tisztán, hogy mennyit nyelt le. Jó lenne tudni, hogy milyen gomba ez.

2014. dec. 20. 13:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
Jó, hát mit bánom én, ha kinyiffan a kölyköd, csak segíteni akartunk! Csak aztán ne itt vinnyogj. Egyáltalán milyen szülő vagy, hogy a kölyök minden szart a szájába vehet melletted?
2014. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha az érdekel csak, hogy milyen gomba, akkor elég lett volna a fotó, és nem kellett volna hozzá a sztori.
2014. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Az arroganciádra nincs magyarázat.


Én is tudok tippelni, tessék:

[link]


Az a baj, hogy szinte mindegyik ehető gombának van mérgező hasonmása. Ezért fotó alapján egyetlen gombaszakértő sem vállalja fel, hogy felelősen azonosítson egy gombát Csak valószínűsíteni lehet.

Amit én mutattam, nem ehető és nem mérgező.

Ami szinte bizonyos: nem gyilkos galóca.

Azt mindenkinek ismernie kellene.

Jellemzője: fehér a kalapja, fehérek a spóralemezei. Bocskora van, s a szárán elmozdítható gyűrű.

A csiperkére hasonlít, azzal téveszthető. Annak nincs gyűrűje, s nem fehérek a spóralemezei.

Akkor miért téveszthető? Mert a galócáról leszakadhatott a gyűrű, a fiatal gomba feje még zárt, az öreg spóralatmezei megbarnulhatnak.

Minden ilyen páros esetére le lehetne írni ilyent.

Pici a gyermeked: nála olyan gombák, amitől egy felnőttnek hasmenése lesz, a halálát okozhatja.

2014. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, hagyjad, majd a szülők gyöngye eldönti, nem megmondta, hogy ne szóljunk bele? Hát betojok, Ő hagy egy másfél évest idegen gombát enni, aztán a helyett, hogy rohanna az ivadékkal a kórházba, de legalább normális hangnemben megköszönné a választ, fellengzős pofátlan stílusban kioktatja a jószándékú segítőket.


Az ilyen meg is érdemli, ha az újévet azzal kezdi, hogy koporsót vásárol. De büszke lehet, hogy Ő szülőként eldöntötte...

2014. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyenek miatt kellene a gyerekvállalást intelligencia szinthez kötni. Nem az, hogy a kisgyereket egyedül hagyod és hagyod, hogy mindenféle szart megegyen ami a kezébe kerül, az előfodul. De, hogy lehet valaki annyira kretén, hogy ahelyett, hogy elvinné a gyerekét az ügyeletre itt tesz fel kérdéseket, hogy vajon belefér-e még este a csillag születik, vagy addigra megmurdál a gyerek.
2014. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%
És akkor még a többiek a hülyék, hogy tanácsot mernek adni... ugye?
2014. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon remélem,hogy csak egy unatkozó 12 éves szórakozik mert behalt a WOW szerver..


Ha ez nem kamu, orvoshoz kell vinni a gyereket ,erre SEMMILYEN kifogásod nem lehet . Soha,semmilyen körülmények között nem tudom elképzelni,hogy te nyugodtan otthon ülsz amikor kitudja a gyereked milyen mérgező gombát evett .. szégyelld magad . És méghogy mindenkinek joga van a gyerekvállaláshoz,meg szaporodni,akármilyen szegény,akármilyen ostoba és akármilyen felelőtlen ... headshot.

2014. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Mivel Ti is "megtiszteltetek" azzal, hogy időt szakítottatok és írtatok, ezért engedjétek meg, hogy én is személyre/számra szólóan reagáljak:


#11: Kedves név nélkül válaszoló! Te tulajdonképpen úgy képzelted el a helyzetet, hogy vagyok én a szülő, és vezetem körbe a gyerekemet a kertben és

szépen mindent engedek bevenni a szájába, hadd ízlelgesse, kóstolgassa. Ugye? :) Remek képzelőerőd van!


#12: Kedves név nélkül válaszoló! Utólag már én is látom, hogy igazad van! Senki nem érdemelte meg közületek,

hogy leírjam a körülményeket. Kár, hogy megosztottam! Mentségemre szolgáljon, hogy más közönséget feltételeztem.


#13: Kedves név nélkül válaszoló! Szerintem nem voltam arrogáns. Adekvát választ adtam. Neked külön köszönöm, hogy kifejtetted a véleményed, hasznos volt!

A gombaszarkétő, akitől aznap pontos választ kaptam is ezt a gombát mondta.


#14: Kedves név nélkül válaszoló! Ugyanazt tudom mondani, mint a 11-esnek. Remek képzelőerőd van!


#15: Kedves Krutoj Prianik! Túlságosan belelovalltad magad a dologba és fantáziálgatsz össze-vissza mindent.


#16: Kedves név nélkül válaszoló! Én nem neveztem senkit hülyének. Ellenben én voltam: fellengzős, pofátlan, kretén, ostoba, felelőtlen. Vásárolhatnék koporsót is újévre (14es).


#17: Kedves név nélkül válaszoló! Te a jogász-bírász kalapba kerültél.



Kérlek benneteket, hogy többé ne írjatok az én kérdéseimre választ semmilyen témában!

Megleszek nélkületek! Köszönöm!

2014. dec. 21. 09:44
 19/25 anonim ***** válasza:
Oda írunk, ahova akarunk :)
2014. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit,és lehetőleg te se írj ki több kérdést a gyakori kérdésekre! Köszönöm!
2014. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!