Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha mérgező gombát esznek az...

Ha mérgező gombát esznek az állatok akkor belehalnak?

Figyelt kérdés
Gomba pucolás közbe jutott eszembe a kérdés :D

2014. aug. 17. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy általában nem minden állat érzékeny a gombamérgekre, pl. bizonyos rovarok lárvái nem.
2014. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb állat ösztönösen tudja, hogy mi mérgezö számára. A mérgezö gombákat az alóbbrendü állatpk (rovarlárvák, csigák) ehetik anélkül, hogy bajuk lenne töle. A maradak/emlösök közül elég sok elpusztulna töle, csak nem eszi meg, de ha valami módon megetetnéd vele úgy, hogy ne vegye észre, akkor ugyanúgy megmérgezödne, mint az ember.
2014. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi.ment a pacsi :)
2014. aug. 17. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nőnek mérgező gombák a kertben, és nemrég az egyik kiskutyánk valószínűleg attól megmérgeződött. (Hányt, és találtam benne gomba darabokat). Elvittük állatorvoshoz és rendbe hozták, de anélkül, vagy ha túl későn vettem volna észre szerintem belehalt volna.
2014. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Slenderman_HUN ***** válasza:
100%
A gyilkos galócával figyelj nagyon oda! Sok fajtàja van. Öszekeverhetõ pár selyemgombával. Kellemes a szaga. Nem csak a kutyád akármilyen élölény eszik belöle 1-18 órán belül meghal. Kivéve a gombászok átka a csiga mert azt nem mérgezi ( kár )....
2014. aug. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké,köszi.Ne ijesztegess ..:S
2014. aug. 23. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!