Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell mézeskalácsházat...

Hogyan kell mézeskalácsházat készíteni?

Figyelt kérdés

A falakat és a tetőt precízen megszerkesztett szabásminta alapján kivágtam (mézeskalácstésztából), megsütöttem és most megpróbáltam cukormázzal összeragasztani a falakat. Sajnos a tészta kihülés közben kicsit felpöndörödött, és elszámoltam a szerkesztést a tetőnél, úgy hogy nem sikerült, és most (miközben ezt írom) egy tálcán hevernek a darabok.

Különben is, így kell egyáltalán elkészíteni egy mézeskalács házat?


Láttam egyszer egy Dr. Otker előre elkészített szabásmintát, de én azért nem akarok akkorát csinálni, csak 20 cm magasat, és különben is, ha így akarom összeragasztgatni akkor egy ennél nagyobbat még nehezebb lenne elkészíteni, nem?



2014. dec. 29. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
[link] Az itt található videóban 2:50től mutatja hogy kell csinálni. Természetesen minél nagyobbak a darabok annál nehezebb összeállitani. Sokkal könnyebben eldűlnek :)
2014. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En is szabasminta alapjan vagtam ki a formakat, megsutottem es osszeallitas elott kidiszitettem a darabokat. Megvartam mig alaposan kihulnek es utanna illesztettem ossze oket, mikor mar kicsit kemenyedtek. Szerintem nagyon sok mulik a recepten, a megfelelo allag a kulcs.
2014. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 31. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!